Державна фіскальна служба формує Реєстр волонтерів АТО

17 жовтня 2014, 15:23
1
Державна податкова інспекція у м. Черкасах доводить до відома громадян, що Реєстр волонтерів антитерористичної операції формується і ведеться Державною фіскальною службою України, та оприлюднюється на його офіційному веб-сайті (www.sfs.gov.ua).
Для включення до Реєстру волонтерів АТО благодійник - фізична особа подає:
- заяву;
- копію документа про реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта;
- довідку з банку (довідки з банків) із зазначенням реквізитів рахунків, відкритих на ім’я такого волонтера, що призначені для здійснення благодійної діяльності.
Включення до Реєстру здійснюється за заявницьким принципом протягом одного робочого дня.
ДПІ у м. Черкасах нагадує платникам, що 26.09.2014 року набрав чинності Закон України № 1668-VII “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги”. Вказаним законом тимчасово, на час проведення антитерористичної операції, звільняється від оподаткування податком на доходи фізичних осіб благодійна допомога, що надається на потреби АТО.
Фізичні особи – волонтери, які надають допомогу військовослужбовцям – учасникам АТО, повинні бути зареєстровані в Реєстрі волонтерів АТО. Його незабаром буде оприлюднено на офіційному сайті ДФС України. Така реєстрація є основною умовою для звільнення від оподаткування вищезазначеної допомоги.
Дія закону поширюється на правовідносини, що виникли з 21 листопада 2013 року. При цьому до дати запровадження Реєстру волонтерів антитерористичної операції вимоги щодо внесення благодійників - фізичних осіб до цього Реєстру не застосовуються (відповідно до пункту 1 розділу ІІ “Прикінцеві положення” Закону).

 

Поділитись

Коментарі

Вгору