Депутати ухвалили бюджет Черкас на 2024 рік: скільки насправді виділять на ЗСУ

22 грудня 2023, 12:23

На сесії Черкаської міської ради депутати проголосували за бюджет міста на наступний рік. Загальна сума складає 4 мільярди 700 мільйонів гривень.

На підтримку військових виділили понад 400 мільйонів гривень, а не 500 як пропонували окремі депутати.

"Понад 400 мільйонів спрямують на програму підтримки Збройних сил, - розповіла журналістам директорка департаменту фінансової політики ЧМР Тетяна Харенко. - І понад 500 на бюджет розвитку, на погашення зобов'язань поточного року. Найбільші видатки, 2 мільярди, отримає департамент освіти".

Закладення 500 мільйонів гривень на ЗСУ Харенко назвала політичним рішенням. Водночас, каже посадовиця, програма може змінюватися і можливі додаткові надходження для підтримки військових.

Мер Черкас Анатолій Бондаренко не голосував за жодне бюджетне рішення і пояснив це тим, що не знає, де брати гроші на все, що передбачено у бюджеті.

"Одна справа бюджет ухвалити, а інша - бюджет виконувати, - коментує Бондаренко. - Мені цікаво, як ми його будемо наповнювати і збирати видатки. В мене на жаль, невтішні прогнози, але, дай боже, аби я помилявся. Жоден із депутатів не несе персональну відповідальність за голосування. Я відповідаю за всі платежі. Я проголосував за бюджет виконавчого комітету, бо вважаю його правильним і збалансованим".

Також мер поскаржився, що є розпорядження про мобілізацію техніки із комунальних підприємств і потрібно купувати замість неї нову. Де брати на це кошти, Бондаренко не знає.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору