Депутати самі розпоряджатимуться грошима з програми «Турбота»

14 лютого 2015, 09:00

1

Виконавчий комітет Черкаської міської ради не поступився депутатам Черкаської міської ради і не проголосував за розподіл бюджетних коштів у так звані депутатські фонди. Свою позицію члени виконкому пояснювали неодноразово. Виконком свого часу більшістю голосів зняв пункт «депутатської» матеріальної допомоги з програми «Турбота», і з цими змінами ухвалив проект бюджету. Однак цей пункт знову туди потрапив, і вже міська рада прийняла рішення залишити його у програмі.

– Це – непрямий підкуп виборців. Депутати таким чином перекладають на себе повноваження департаменту соціальної політики. Це означає, що департамент не справляється зі своїми функціональними обов’язками, – наголосив член виконкому на громадських засадах, представник Координаційної ради сил Майдану Черкащини Олексій Романов. – Останнім часом пішов негатив проти виконкому в інформаційному полі. Ми є неугодними депутатському корпусу і деяким департаментам. Нам сумно, що ми прийшли сюди, аби щось змінювати, але будь-яка наша ініціатива «зарубується» бюрократичними перепонами.

– Ми проти того, аби грошима розпоряджались депутати ще й через суб’єктивність: депутат вирішує, кому – давати, а кому не давати допомогу. Вирішувати повинен відповідний департамент, а депутати, якщо їм так хочеться, хай збирають заяви, – зауважив член виконкому на громадських засадах, представник Координаційної ради сил Майдану Черкащини Іван Києнко.

Оскільки члени виконкому не відступали від своїх переконань, було прийнято рішення, що майже 1,24 мільйона гривень, передбачених у міській програмі «Турбота» для фінансової підтримки найбільш незахищених верст населення, будуть розподіляти самі депутати. Було також підтримано пропозицію члена виконавчого комітету на громадських засадах (від Координаційної ради сил Майдану Черкащини) Сергія Гончара встановити граничний термін виплат депутатами допомоги за певний період до виборів, аби виключити прямий підкуп виборців.

За інформацією прес-служби Координаційної ради сил Майдану Черкащини

Коментарі

Вгору