Не всі черкаські військові можуть отримати статус учасників бойових дій

03 листопада 2022, 13:08

Військовослужбовцям, які стали на захист України з початком повномасштабного вторгнення росії, стало проблемно отримати статус учасників бойових дій (УБД). Раніше - під час АТО - ця процедура була регламентована відповідною постановою. Зараз же, через відсутність у військових статусу УБД, родини захисників не мають права на передбачені законом соціальні пільги.

Колишній секретар Черкаської міської ради, а нині демобілізований військовий Ярослав Нищик також зіткнувся з цією проблемою. Чоловік пояснює, що це все через недіючі з початку вторгнення комісії.  

"Порядок оформлення УБД зараз визначає Міністерство оборони України, - пояснює в коментарі для "Про все" Нищик. - До 24 лютого діяли міжвідомчі комісії, які займалися вирішенням цього питання. Але з 24 лютого дія цих комісій припинена і досі не відновлена. 21 жовтня ухвалили зміни до Постанови Кабміну, які визначили, хто має право на отримання статусу учасника бойових дій і зразок документів, на основі яких відбувається подання на присвоєння УБД. Але відповідного наказу, який би відновив діяльність цих комісій, досі немає. Тому постає питання соціальної незахищеності великої кількості військових, які не один місяць на "передку". Вони воюють, а пільг їхні родини не мають можливості отримати. Наприклад, моя довідка, видана моїм підрозділом, вже не годиться. Вона відрізняється на чотири слова. У військкоматі не змогли нічого сказати, бо цим питанням ніхто не займається".

Постановою Кабінету Міністрів від 21 жовтня, передбачено що статус УБД можуть отримати не тільки учасники АТО, які захищали державний суверенітет України на території Донецької та Луганської областей, а і військовозобов’язані та добровольці сил територіальної оборони, які приймали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України з початку повномасштабної війни. Водночас вона ускладнила видачу статусу УБД.

"Прийнята Постанова дещо ускладнила отримання військовими статусу УБД порівняно з Порядком, який існував під час АТО, - розповідає депутатка Черкаської міської ради Надія Івашкова. - Тоді для отримання статусу УБД було достатньо довідки про перебування в секторі АТО понад 30 днів або отримання поранення при виконанні бойового завдання (надавалася госпіталем). Додаткові документи вимагалися лише в випадках, коли була необхідність надати статус УБД особі, яка виконувала бойові завдання в секторі АТО менше ніж 30 днів. На даний час командири підрозділів, частин не готові виконувати ускладнений порядок видачі документів, необхідних для отримання особою статусу УБД і наші захисники, зокрема і ті, хто воює від початку війни, досі не мають офіційного статусу учасників бойових дій".

Група депутатів Черкаської міськради вже звернулися до Міноборони, аби виправити цей недолік.

"Для вирішення даної проблеми ми підготували звернення до Міністерства оборони про видачу Наказу, що чітко передбачав би обов’язок, підстави, порядок та строки видачі командирами військових частин та підрозділів діючим та демобілізованим військовослужбовцям документів, необхідних для отримання особами статусу УБД", - пояснює Івашкова.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору