Депутат пропонує перейменувати місто на Черкащині

07 травня 2016, 18:11

Безымянный24 (1)

Депутат Черкаської облради Юрій Ботнар пропонує перейменувати місто Ватутіне. Відповідне звернення він скерував до міського голови Ватутіного. У ньому депутат запропонував і можливі варіанти нової назви.

Хоча назва міста Ватутіне прямо не підпадає під дію декомунізаційного законодавства, депутат переконаний, що  постать Миколи Ватутіна в історії українського народу надзвичайно суперечлива.

- Микола Ватутін не має жодного позитивного відношення до Черкащини. Є одним з чільних радянських партійних діячів, брав участь у боротьбі з українськими повстанцями в 20-х роках ХХ століття на Луганщині й центральній Україні та у встановленні радянської влади на Луганщині, з 1921 року – активний член РКП (б), а з 1940 до 1944 року – член Ревізійної комісії КП (б) УРСР. Отже Микола Ватутін, коли сотні тисяч українців виборювали українську державність, встановлював на українських землях більшовицьку окупаційну владу. Третій аргумент – Микола Ватутін здобував перемоги виключно завдяки величезним втратам у живій силі та техніці своєї армії, по суті просто використовуючи солдатів Червоної Армії в якості гарматного м’яса, широко застосовуючи в якості примусу загороджувальні загони військ НКВС», – стверджує Юрій Ботнар.

Ботнар просить ініціювати проведення громадського обговорення щодо зміни назви. А також пропонує і власні варіанти.

- Оскільки чин помсти щодо Ватутіна здійснили бійці Української повстанської армії, зокрема сотні Енея, як варіант пропоную розглянути назву Енеївське. В цьому ж контексті доречною буде назва Бандерівське. В рамках повернення історичної назви та враховуючи причину розвитку населеного пункту, зокрема трудову славу шахтарів, пропоную розглянути назву Юрківське, Шахтарське, Вуглеград, Шахтинське, Багачеве», – пропонує депутат.

За інформацією прес-служби ВО "Свобода"

Коментарі

Гатила сказав:

Ідея має слушність. Тільки нову назву хай виберуть місцеві.

Олена сказав:

Суб”ективна думка Ботнара не мае нiчого спiльного з iсторiею нашоi держави, зокрема i нашоi областi.Так можна мiркувати i про iнших полководцiв, керiвництво яких допомогло отримати перемогу у Ввв. Причому з величезними втратами! А коли це перемога у вiйнах була без численних втрат?? Добре тут “рассуждать” про дii великих вiйськовоначальникiв та переглядати сторiнки пiдручникiв iсторii, та кожен повинен робити СВОЮ справу! Вони (Ботнар та iншi) не можуть дати раду та нормально працювати на своiх мiсцях, так нi, ще й лiзуть переглядати та давати оцiнку iсторii! Гатила, не бачу нiякоi “слушностi”! Прочитайте новини iз iнших областей – нiде так завзято не займаються перйменуваннями, як у нас! Таке враження, що всi питання вирiшенi, залишилися тiльки цi! Нехай займуться питанням фiнансування ремонту мосту та театру, це бiльш слушно, чим “заморачиваться” перейменуваннями.

Вадим сказав:

А ще краще назвати – Ботнарград!!!! Дивіться як звучить круто – Стольный Ботнарград!!!

Вгору