Делегацію ОБСЄ не допустили на територію АР Крим невідомі озброєні особи

07 березня 2014, 09:02

З 5 по 12 березня в Україні перебуває верифікаційна місія Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), сформована на прохання України. Метою військової місії беззбройних спостерігачів ОБСЄ є відвідування військових об’єктів Збройних Сил України і Чорноморського флоту Російської Федерації, розташованих на території Автономної Республіки Крим, для отримання об’єктивної інформації.

Вчора, 6 березня, групу беззбройних міжнародних спостерігачів у складі 38 осіб — представників Великобританії, Угорщини, Німеччини, Данії, Ірландії, Канади, Латвії, Литви, Норвегії, Польщі, Словаччини, США, Туреччини, Фінляндії, Франції, Чехії, Швеції та Естонії, яких супроводжували журналісти провідних українських телеканалів «1+1», «ІНТЕР» і «ТРК Україна», не допустили на територію автономії.

Спостерігачі від ОБСЄ без проблем пройшли блокпост у Херсонській області. Проте на другому блокпосту поблизу міста Армянськ у Криму членів делегації зупинили озброєні люди без розпізнавальних знаків. Невідомі повідомили, що для пересування територією АР Крим необхідний дозвіл «нового керівництва» автономії, який у спостерігачів відсутній. Таким чином, пройти другий блокпост спостерігачам не вдалося, група ОБСЄ повернулася до Херсону, де її спостерігачі проводять консультації з дипломатичними представниками своїх країн.

Довідка. Організація з безпеки та співробітництва в Європі, до якої входять 57 країн, діє за спільною згодою, тому більша частина спостережних місій повинна бути затверджена всіма її членами, зокрема й Росією. Але положення правил дозволяє просити, щоб інші країни-члени направляли неозброєних військових спостерігачів в особливих випадках. Україна скористалася цим правилом, відповідне рішення було прийнято на спільному засіданні Постійної ради і Форуму зі співробітництва в галузі безпеки у Відні 4 березня 2014 року.

Мандат місії може бути продовжений на прохання України.

За інформацією Центрального регіонального медіа-центру Міністерства оборони України

 

Вгору