Де і як відсвяткувати Івана Купала в Черкасах

03 липня 2017, 16:54

Східнослов'янське свято Івана Купала відзначають 6-7 липня. За дохристиянськими традиціями, на святкуванні грають музиканти, учасники дійства створюють опудала Купала та Марени, що символізують чоловіче та жіноче начала, водять навколо них хороводи та співають народні пісні, пише "in.ck.ua".

Обов'язковим видовищним атрибутом свята є велике багаття, через, яке стрибають дівчата та хлопці. За повір'ям, він має величезну магічну силу очищення. Дівчата пускають водою вінки з польових квітів зі свічками, які віщують, чи вийде панянка заміж у цьому році, чи ні.

Івана Купала на пляжі "Живчик"

Коли: 6 липня, 13:00 - 22:30.
Де: пляж "Живчик", вул. Героїв Дніпра, 50.

Масштабні гуляння на пляжі "Живчик" почнуться вдень ​​і триватимуть аж до пізнього вечора. На черкащан чекають спортивні змагання, а ввечері - розважальна програма.

Організатори обіцяють майстер-класи з плетіння вінків, створення зачісок, боді-арт і мехенді, показові танцювальні виступи, фешн-шоу від черкаських дизайнерів і магазинів, конкурси та призи. Ну і, звичайно ж, традиційні купальські обряди і багаття.

"Купальські розваги" в парку Перемоги

Коли: 6 липня, 17:00 - 22:00.

Де: парк Перемоги.

Фольклорно-обрядове свято "Купальські розваги" організовує "Дирекція парків". У програмі ярмарок майстрів, козацькі забави, боді-арт, запальна дискотека та багато сюрпризів.

Родзинкою заходу стане конкурс на найдовшу косу та найкрасивіший вінок. Також на заході будуть вибирати найцікавіший купальський образ.

Святкування Івана Купала від "Країни Свят"

Коли: 6 липня.

Де: ТЦ "Гранд Маркет на Митниці", вул. Гагаріна, 55/1, 2 поверх.

Вартість: 100 грн.

Розважальний центр підготував цікаву шоу-програму для маленьких черкащан. Організатори пропонують малюкам розважальні конкурси, пошуки цвіту папороті, майстер-класи з виготовлення ляльок-мотанок, а також багато сюрпризів і подарунків. На дітей чекає і святкова дискотека.

Прикмети та народні повір'я на Івана Купала

1) Купальське вогнище повинно горіти всю ніч. Якщо закохана пара стрибає через багаття і їх руки не роз'єднати, вони одружаться і проживуть все життя у великому щасті.
2) Цей день вважають святом молоді та кохання. Дівчата ворожать на судженого, пускаючи вінки за водою. Хлопця, який отримає вінок, дівчина повинна поцілувати і бути його парою на цей вечір.
3) За повір'ям, у купальську ніч можна знайти цвіт папороті. Від людей папороть береже нечиста сила.
4) Наші предки вірили, що в цю ніч нечиста сила виходить на пошуки "жертв". Щоб уберегтися від них, будинки з усіх боків обкладали гілочками верби, вільхи, калини тощо.
5) Лікарські трави, зібрані в ніч на Купала, за народними віруваннями, мають величезну силу. Крім того, люди вірили, що в цей день небо відкрите для будь-яких прохань, тому заповітне бажання може здійснитися.

 

Коментарі

Вгору