«Чи залишиться нам що оберігати?!» — активісти про вирубку холодноярських лісів

18 липня 2016, 11:30

2LkTnn36vcw-710x434

Працівники холодноярського комплексу занепокоєні: роками зростаючий ліс почали вирубувати. Директор Холодноярської філії Богдан Легоняк розповів, яких наслідків від таких дій боїться найбільше, інформує "Вичерпно".

- Холодний яр – це не просто природне урочище – це комплексна пам’ятка. Уже не перший рік ми намагаємося створити на цьому місці Національний природний парк, щоб взяти його територію під контроль держави», – говорить Богдан Васильович.

Також пан Богдан розповідає про вирубку і вивіз лісу, зазначаючи, що більшість країн Європи уже відмовилися від суцільних рубок, але у нас це продовжують робити.

Хоча директор і підтверджує право на цій території вирубувати ліс, але звертає увагу на те, як саме це роблять:

- За правилами ведення лісового господарства існує право проводити рубки головного користування на тій території, на якій їх зараз проводять, але як їх проводять і яка кількість відправляється правильно, а яка – «лівим» шляхом, – ось що є важливим. Така ситуація нас турбує все більше, адже уже не перший раз ми зустрічаємо на своїх дорогах вантажівки, заправлені кругляком.

Розповідає Богдан Васильович про ситуацію, яка трапилася нещодавно:

- Одного разу було зупинено машину, яка везла уже зрубані дерева, опісля звірення бірок на дереві, було виявлено, що інформація на них абсолютно не відповідає тому, що було виявлено в машині.

При цьому наголошує:

– Везуть дуб, ясен, везуть прекрасний ліс, який нам залишили наші прадіди. І залишається питання, чи зможемо ми залишити такий ліс після себе і як швидко до нас дослухаються і нададуть парку статус національного, і чи залишиться там що оберігати».

HfdalBlgLgo

Про зупинення машин із деревиною та перевірку документів розповідає і громадський активіст Володимир Литвин:

– До нас дзвонять люди і говорять про вивіз лісу, ми виїхали і впіймали одну машину з бірками, але вони виявилися абсолютно «лєвими», а ще нами було зафіксовано бірки, у яких був занижений діаметр деревини, хоча її справжні розміри у 2 рази більші.

Активісти наголошують, що вони хочуть, щоб багатство парку зберігалося. Адже на Черкащині не так багато лісів, на яких можна створити національний парк. А наша область і так займає одне із останніх місць в Україні за площами природно-заповідних фондів. Це потрібно терміново змінювати.

Олександр Спрягайло, черкаський еколог, також наголошує на важливості створення національного природного парку в Холодному Яру:

- Таким чином можна було б зберегти й природні масиви парку та залишити ту багатовікову пам’ять, яку має Холодний Яр.

Еколог зазначає, що люди хочуть приїхати до історичного місця, але вони не хочуть побачити там одні пеньки.

- Потрібно дбати про збереження біологічного розмаїття, адже під час вирубки лісу змінюється його екосистема, змінюються умови проживання як рослинного, так і тваринного світу, – наголошує Олександр Васильович.

Працівники холодноярського комплексу вкотре намагаються надати території статус Національного природного заповідника, щоб зберегти природній світ та дух минулого для нащадків. Зустріч, на якій буде підніматися вище озвучене питання, відбудеться із заступником голови Верховної ради 19 липня. Вони сподіваються, що хоч ця зустріч принесе помітні результати для Холодного Яру, і він все-таки стане Національним природним парком.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору