Чи вистачить у Черкасах коштів на діабетиків?

22 жовтня 2019, 12:31

У Черкасах стабілізувалася ситуація із забезпеченням препаратами інсуліну хворих на цукровий діабет.

Усе завдяки тому, що рада її затвердила і виділила фінансування на ці потреби.

«Таким чином ми змушені були реагувати на непритаманні нам функції. Адже виділяти кошти на інсулін для хворих на цукровий діабет має держава. На момент ухвалення рішення міською радою ми вже мали борги перед аптеками 1 млн 700 тис.грн. Наступного дня після сесії міська влада послала листи у заклади охорони здоров’я із проханням повернутися до видачі рецептів. Тільки тепер їх видаватимуть строком на 1 місяць, а не на 3, як це було до цього. Можу зауважити, що кількість звернень від хворих на діабет поступово знижується, напруга спала», - розповів директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг  Олег Стадник.

Проте, за його словами, коштів, виділених міською радою все одно недостатньо. Аби забезпечити усі потреби, до кінця року необхідно ще близько мільйона гривень. Із цим мала підсобити область, проте це питання вже кілька разів виносили на розгляд сесії Черкаської обласної ради, проте воно не набирало небхідної кількості голосів.

«Сподіваюся, що на наступній сесії облради депутати підтримають місто Черкаси і виділять кошти на інсулін. Тоді питання забезпечення хворих на діабет інсуліном у нашому місті на 2019 рік буде повністю закрите. А вже у наступному році видатками по програмі «інсуліни» і гемодіаліз опікуватиметься Національна служба здоров'я. У проекті держбюджету на ці цілі передбачена значна сума. Тож залишається сподіватися, що у наступному році проблем із забезпеченням інсуліном у Черкасах не буде, і держава повністю виконуватиме свої повноваження», - підкреслив Олег Стадник.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору