У Черкасах знайшли гроші на інсулін для хворих на діабет

15 жовтня 2019, 15:48

За внесення відповідних змін до міського бюджету під час засідання Черкаської міської ради проголосували 30 депутатів.

Кошти на програму забезпечення інсуліном хворих на діабет черкасців узяли з програми зимового утримання доріг. Сума коштів, якої не вистачало на забезпечення хворих інсуліном, становила 3 мільйони гривень.

Як повідомляють у міській раді, у зв’язку з тим, що держава не в повному обсязі профінансувала програму, за якою хворі можуть безкоштовно отримати інсулін, вирішення цієї проблеми лягло на плечі місцевих громад.

- Для того, щоб усі наші хворі на цукровий діабет отримали безкоштовний інсулін, до кінця року потрібно 5 мільйонів гривень. Силами департаменту охорони здоров’я вдалося віднайти лише 2. Сьогодні на засіданні виконавчого комітету ми спільно вирішували, де взяти ще три. Громада має чітко усвідомлювати, що ці кошти ми повинні забрати з інших напрямків. Розглядали різні варіанти, але зупинилися на тому, що знімемо 3 мільйони з зимового утримання доріг. Коли держава поверне ці кошти, ми спрямуємо їх на той напрямок, з якого зараз забираємо, - прокоментував рішення виконкому міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

В той же час, депутат міськради Павло Карась звинуватив у ситуації, що склалася, екс-міністерку охорони здоров'я Уляну Супрун. Депутат повідомив, що фінансування на придбання інсуліну має забезпечувати держава, а не місто.

За пропозицією секретаря міськради Ярослава Нищика це питання під час сесії депутати розглянули першим.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору