З 1 квітня мільйони українців можуть лишитися без води. Чи варто перейматися черкащанам?

28 березня 2019, 12:00

 

З 1 квітня п'ять мільйонів українців можуть лишитися без води. Чи варто перейматися черкащанам?

Через різницю в тарифах КП "Черкасиводоканал" заборгувало кредиторам близько 60 мільйонів гривень. Це в подальшому може привести до блокування роботи підприємства. Про те, чому з’явилися такі борги і як це вплине на споживачів у коментарі "Про все" розповів директор підприємства Сергій Овчаренко.

Близько 5 мільйонів українців можуть залишитися без води з першого квітня, через борги водоканалів за електроенергію, які становлять близько 6 мільярдів гривень. Про це повідомила віце-президент Асоціації "Укрводоканалекологія" Ольга Бабій. Проте черкащанам запасатися водою завчасно поки що не потрібно, принаймні до кінця квітня. Річ у тім, що в КП "Черкасиводоканал" договір за електроенергію заключений не за універсальною послугою, а за прямим договором, та й боргів за електроенергію підприємство не має.

- Водночас є низка інших проблем. Тариф на водопостачання та водовідведення коригується невчасно. Підприємства несуть збитки і, не маючи обігових коштів, не можуть своєчасно розраховуватися за певні послуги. У нас борги по сплаті тіла кредиту 12,5 мільйонів перед Світовим банком, також державна фіскальна служба подала на суд про стягнення заборгованості. Тому з нерентабельним тарифом складно працювати, - розповів Сергій Овчаренко.

За словами директора підприємства, щоб «Черкасиводоканал» працювало без збоїв тарифи варто затверджувати вчасно. Наприклад, минулого року тарифи на 2018 рік затвердили аж у жовтні, тобто 10 місяців підприємство працювало практично у збиток.

- З огляду на цьогорічні та минулорічні зобов’язання ми підрахували, що економічно обгрунтований тариф потрібно збільшити на 17%, але його підвищать лише на 2% з 1 квітня. У нас тариф на водопостачання та водовідведення один із найнижчих в Україні через запровадження оптимізації та енергоощадних технологій. Я вважаю, що підвищення послуг підприємства на 17% не стало б критичним для черкащан, але це дало б змогу працювати підприємству стабільно, - додав Овчаренко.

Збитковість підприємства все одно приведе до того, що кредитори почнуть через суд вимагати стягнення боргу, а це блокуватиме роботу підприємства і спричинятиме незручності для жителів міста.

Політика національного регулятора така, що органи місцевого самоврядування повинні надавати фінансову підтримку комунальним підприємствам. Відповідно ці органи й повинні затверджувати тариф і нести відповідальність за стабільну роботу підприємства.

- Ми винні податковій 12 мільйонів, ще маємо сплатити 22 мільйони штрафних санкцій і зараз триває судовий процес. До речі, цей борг виник внаслідок невиконання державою своїх постанов про надання субвенції із держбюджету на погашення різниці в тарифах. Також винні більше 12 мільйонів ПАТ «Азот» за очистку стічних вод. До кінця квітня жителі Черкас не відчують ніяких незручностей, але потім все залежатиме від того, як поводитимуться кредитори. Тобто може повторитися та ситуація, яка склалася в інших водоканалів України. Але в них - борги за електроенергію, а в нас - проблеми з іншими кредиторами, - пояснив директор КП «Черкасиводоканал».

Читайте також: Частина Черкас тимчасово залишиться без гарячої води

1 сказав:

Овчаренко- хватит воровать

Черкащанка сказав:

Досить уже шантажувати народ. То у них хлору немає та лякали відсутністю води, тепер тарифи “замалі” Нехай порівняє тарифи у Одесі, Бердянську, Маріуполі – ці міста знаходяться на морі і прісну воду ём тягнуть за 200-300 км, а тариф у них майже як наш. У на скрізь прісноводні річки – і Дніпро, і Тясмин, а такі космічні тарифи! Нехай Овчаренко зменшить собі апетит та замість 50 тисяч зробить собі з/п 20 тисяч. Тоді за рік економія буде 360 тисяч!!!

Вгору