Чи перейменують одну із вулиць Шполи – остаточно вирішать депутати

22 серпня 2017, 20:11

18 травня 2016 року голова Черкаської облдержадміністрації підписав розпорядження «Про перейменування об’єктів топоніміки Черкаської області», згідно якого у Шполі перейменовано вулицю та провулок 1 Травня на вулицю та провулок Агатангела Кримського. Тамтешні жителі запевняють, що на момент зміни назви вулиці їхню думку ніхто не враховував, тому рішення обласної топонімічної комісії не підтримують, інформує прес-служба Шполянської міської ради.

З приводу цього питання Шполянською міською радою було ініційовано та проведено два громадських слухання. Перше в приміщенні міської ради на якому не дійшли спільної згоди, інше – безпосередньо з виїздом до жителів вулиці та провулка А. Кримського, з метою почути думку всіх мешканців. На останньому, містяни одноголосно виявили бажання все ж таки змінити назву своєї вулиці.

Як зазначає міський голова Сергій Кравченко, це питання виносилось й на розгляд сесії міської ради. За його словами, депутати прийняли рішення утворити топонімічну комісію до складу якої ввійшли: працівники виконавчого комітету міської ради, представники громадських організацій та політичних партій, історики і правознавці, представники ЗМІ та голова вуличного комітету вулиці А. Кримського.

Аби зменшити напругу і вирішити спірну ситуацію серед мешканців вулиці та провулка Агантагела Кримського, у міській раді неодноразово проводились засідання топонімічної комісії. Після довгих обговорень та дебатів за круглим столом, 18 серпня члени комісії все ж таки знайшли вихід і прийняли якомога нейтральне рішення.

За більшістю голосів вирішили, перейменувати вулицю та провулок Агантагела Кримського на вулицю та провулок Івана Носача, земляка із села Скотареве, який загинув в зоні АТО, захищаючи незалежність країни. Також, топонімічна комісія рекомендувала працівникам виконавчого комітету міської ради підготувати та винести на розгляд чергової сесії міської ради проект рішення щодо присвоєння ім’я великого українського письменника і діяча Агатангела Кримського міській бібліотеці, щоправда після передачі закладу із комунальної власності району в громаду.

До проведення засідань топонімічної комісії у міській раді ретельно готувались. При цьому вивчали думку самих мешканців вулиці та провулку Агатангела Кримського, які беззаперечно погодились, аби їхня вулиця носила ім’я українського героя. Також, згідно законодавства, отримали на те письмову згоду від родичів загиблого.

Остаточне рішення про зміну назви вулиці та провулку прийматимуть міські депутати.

Вгору