Чи чекати черкащанам подешевшання картоплі?

12 вересня 2019, 12:03

На українських ринках та в супермаркетах ціни на бульбу незвично високі. Вони у 2-3 рази більші за торішні. Кілограм картоплі подекуди дорожчий за капусту, моркву, огірки та баклажани.

Цього року українців приголомшили ціни на улюблений овоч. Місяць тому за кілограм картоплі могли просити до 25 гривень, однак зараз все не так страшно. На базарі – 13-18 гривень. У київських супермаркетах – 13-15. Та покупці все одно до таких цін не звикли.

На українських ринках та в супермаркетах ціни на бульбу незвично високі. Вони у 2-3 рази більші за торішні. Кілограм картоплі подекуди дорожчий за капусту, моркву, огірки та баклажани, - ідеться в сюжеті програми "Сніданок з 1+1".

В українській асоціації виробників картоплі підтверджують, що врожай цього року справді не найкращий, але й не катастрофічний. Для порівняння, якщо європейський фермер в середньому отримав 33 тонни картоплі з гектара, в українських господарствах мають більше - 44. А причина цінових гойдалок останніх місяців, пояснюють в асоціації, ажіотаж та бажання перекупників заробити.

"Неадекватна ціна, яку ми бачимо з вами в супермаркетах на спонтанних базарчиках на оптових сільгоспринках – це заробіток перекупників. Покупці мають торгуватися із продавцями і пояснювати, що картопля коштує дешевше", - розповідає виконавчий директор української асоціації виробників картоплі Оксана Руженкова.

Тому якщо хочете запастися бульбою на зиму - найкраще це зробити найближчим часом.

Коментарі

Вгору