Чи брати місту новий кредит – має вирішувати міська громада, – депутат міськради

30 червня 2014, 15:34

Депутат Черкаської міської ради Олег Кашко вважає рішення про можливість отримання «Черкасиводоканалом» нового кредиту – і взяття містом нового кредитного зобов’язання - повинна приймати міська громада.

- Одним із головних питань, яке – за пропозицією міського голови – вирішувала сесія міської ради нового скликання, була можливість отримання «Черкасиводоканалом» кредиту Міжнародного банку реконструкції та розвитку для модернізації мереж (будівництва очисних споруд та реконструкції головного каналізаційного колектору по вул. Чигиринській та вул. Гоголя). Я виступав проти того, аби дозволити «Черкасиводоканалу» участь у проекті, що передбачає підписання отримання кредиту у 12,309 млн. доларів (під 0,9%) на 18 років. Чому? Бо звик усі важливі рішення приймати лише після детального вивчення економічних розрахунків. Як господарник, я хотів побачити економічне обґрунтування необхідності отримання та можливості погашення такого кредиту. Але таких розрахунків на сьогодні просто немає - і, разом із тим, наголошувалося, що ми повинні прийняти це рішення, - констатує депутат Черкаської міської ради, генеральний директор ПАТ «Юрія» Олег Кашко. - Я попросив озвучити експертну оцінку підприємства – і з’ясувалося, що унаслідок отримання ще одного кредиту «Черкасиводоканал» матиме такі ж кредитні зобов’язання, скільки коштує саме підприємство. За таких умов, це ризикова угода: місто легко може втратити стратегічне для себе підприємство.

Проблема взяття кредитів сьогодні особливо гостра тому, що вони є валютними – а нестабільність курсу не дає можливості гарантувати, що і підприємство, і місто витримають такі кредитні навантаження (особливо, за умови, що вони уже мають гасити раніше взяті кредити)… Зрештою, депутати вирішили, що рішення про доцільність взяття містом нового кредиту МБРР прийматимуть лише після вивчення проектної документації та детальних економічних розрахунків, які протягом місяця має надати «Черкасиводоканал». Це найменше, що ми повинні зробити у цій ситуації: завчасно вивчити та обговорити у депутатських комісіях усі економічні розрахунки доцільності взяття нового кредиту. А в ідеалі – настільки важливі для міста рішення повинні прийматись на громадському обговоренні. Чи брати на себе новий кредитний тягар і нові кредитні зобов’язання – має право вирішувати лише міська громада.

За інформацією Черкаського прес-клубу реформ 

Поділитись

Коментарі

Вгору