Чому під черкаською прокуратурою лежать шини?

23 жовтня 2015, 11:59

IMG_7365

Уже кілька днів під Черкаською обласною прокуратурою лежать шини та стоять лежаки, а кілька людей ще й голодування оголосили. На запитання, чому так роблять, відповідають, що вимагають звільнення прокурора області. Видання "Про головне" спробувало з'ясувати причину такої акції. 

Як повідомляє видання, акцію протесту проводять активісти ГО „Організований захист громадян”, ішними словами «ОЗГ». Виконавчий директор вказаної організації громадянин К., особа добре відома в „певних” колах, як і переважна більшість членів цієї організації та учасників акції.

Як пише "Про головне", приводом для протесту став призначений на 28 жовтня цього року розгляд апеляційним судом повторно після скасування Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних та кримінальних справ виправдувального вироку стосовно чотирьох членів групи, які обвинувачуються  у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 189, ч.2 ст. 187, ч. 2 ст. 146 КК України за касаційною скаргою прокуратури області.

Чотири роки тому, у період з квітня по жовтень 2011 року, група з п’яти осіб, діючи за попередньою змовою та за раніше розробленим планом, з метою заволодіння чужим майном вимагали у мешканців м. Черкаси та Черкаського району грошові кошти, погрожуючи та застосовуючи до потерпілих фізичне насильство, а також здійснили розбійний напад.

За інформацією "Про Головне", не полишають члени угрупування свої методи діяльності і протягом всього часу розгляду справи в суді, впливаючи на потерпілих підкупами, залякуванням та помстою, що свідчить про тривалий судовий розгляд, в тому числі судами апеляційної та касаційної інстанцій.

Таким чином, особи, на підтримку яких організована акція, обвинувачуються у вчиненні розбою, вимаганні та викраденні людей.

А отже, кілька людей, що чергуючись стоять біля приміщення обласної прокуратури, можна напевно розцінювати як прибічників злочинців, адже  коли зашкалюють емоції, є велика спокуса тасувати факти, події, свідчення під «власне бачення дійсності». Але не слід  перебільшувати цю небезпеку.

Особливо знаковим є той  факт, що жодна інша громадська організація в місті Черкаси, діячі яких беруть активну участь в політичному житті міста, не підтримують цю акцію.

Тож постає головне питання, а чи має право подібне «зібрання» на існування?

Володимир Свиридов

 

Коментарі

Ігор сказав:

Текст коментаПо-перше голодують лише 5 осіб. Кого ви там ловили незрозуміло. Замість того, щоб писати дешеві замовні статті краще б написали про те, як міліція катує людей, як прокуратура кришує міліціянтів, хто такий Овчаренко і де він взявся. Пройшла Революція гідності, тисячі загинули в АТО, а що змінилось? А нічого. Всі ті самі судді судять по старому, всі прокурори на своїх місцях далі обдерають народ. Система не змінилася. Нажаль, більшість Черкаських журналістів боягузи, які висвітлюють події або в ракурсі який необхідний прокуратурі, або воліють мовчати взагалі, щоб не накликати на себе біду. Да всі знають, що відбувається у Черкасах, хто така Черкаська міліція та прокуратура, а ви посіпаки шукаєте аби за щось зачепитись, щоб вислужитись перед своїми хазяйвами.ря

Вгору