Черкащина: Найбільше керівних посад у ТВК мають «Солідарність» та «Опозиційний блок»

08 вересня 2015, 14:40

вибориЦентральна виборча комісія сформувала склад обласних, районних, міських виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів. А очолити черкаську обласну, районну та міську комісії визначила представників партії «Опозиційний блок».

Про це повідомляє "Опора".

Загалом, найбільше керівних посад у територіальних комісіях Черкаської області мають представники БПП «Солідарність» – 17 місць та «Опозиційного блоку» – 12 місць. ВО «Батьківщина» має 10 місць, Радикальна партія Олега Ляшка – 8 місць, «Народний фронт» – 7 місць, ВО «Свобода» та ВО «Черкащани»  – по 6 місць, «Народна партія» – 4 місця. У партії «Відродження», «Українського об’єднання патріотів «УКРОП», «Наш край», «Нова політика» – по 2 місця, а у «Аграрній партії України», Партії Сергія Тігіпка «Сильна Україна» та «Піратській партії України» – по 1 місцю.

Черкаську обласну, районну та міську комісії очолюють представники партії «Опозиційний блок». Так, черкаську обласну виборчу комісію очолив Микола Свергунов, 1967 року народження – від місцевої організації Політичної Партії «Опозиційний блок». У 2014 році на позачергових виборах Президента України був членом комісії від Сергія Тігіпка, а у 2012 році на виборах народних депутатів – член окружної комісії від Всеукраїнської політичної партії «Братство». Був членом комісії у 2010 році на виборах Президента України від Віктора Януковича.

А заступником голови стала Валентина Габ, 1994 року народження – від місцевої організації Політичної партії "Піратська Партія України" (згідно єдиного реєстру громадських формувань зареєстрована шостого серпня 2014 року).

У черкаській міській виборчій комісії головує Олексій Ніколаєв, 1982 року народження – також від місцевої організації Політичної Партії «Опозиційний блок». У 2012 році на виборах народних депутатів був членом окружної комісії від політичної партії «Союз анархістів України», а у 2010 році – член комісії від Віктора Януковича.

Заступник голови комісії – Владислав Силенко, 1979 року народження – від місцевої організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність». У 2014 році – член окружної комісії від політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Громада» на позачергових виборах народних депутатів.

Від місцевої організації політичної партії «Опозиційний блок» черкаську районну виборчу комісію очолює Любов Гарячук, 1968 року народження. Заступник голови – Світлана Сабадій, 1970 року народження – від місцевої організації Народної партії.

Зазначимо, що згідно статті 22 Закону України «Про місцеві вибори» місцева організація політичної партії, про утворення депутатської фракції якої оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання, може запропонувати до складу відповідної територіальної виборчої комісії не більше ніж по дві кандидатури. Ці кандидатури обов’язково включаються до складу комісії. Зареєстрована в установленому законом порядку у відповідній адміністративно-територіальній одиниці місцева організація політичної партії може запропонувати до складу відповідної ТВК не більше ніж по одній кандидатурі, що включається до складу територіальних виборчих комісій за результатами жеребкування.

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що згідно статті 20 пункту 3 Закону України «Про місцеві вибори» повноваження територіальної виборчої комісії починаються з прийняттям присяги більшістю (тобто дві треті від складу комісії). Присяга приймається на першому засіданні, але не пізніше ніж на другий день після ухвалення рішення про формування комісій, тобто 7-8 вересня.

Поділитись

Коментарі

Вгору