“Каштанові бізнесмени” або Чому черкащани почали збирати каштани

02 жовтня 2019, 19:30

Від двох до чотирьох гривень за кілограм сьогодні можна заробити, якщо назбирати і здати плоди каштанів. Дехто з черкащан уже вийшов на вулицю із пакетом чи відерцем, аби підзаробити.

Пенсіонер Олександр залишив свій велосипед біля одного з каштанів, взяв невеличке відерце і збирає плоди по бульвару Шевченка поблизу ЧДТУ.

- Та я це роблю лише заради спортивного інтересу, от узяв маленьке відерце і хочу перевірити, скільки сюди влізе каштанів і скільки за це отримаю, - говорить пенсіонер.

За його словами, біля деяких каштанів, де раніше земля була всипана коричневими плодами, вже немає нічого, бо місцеві "бізнесмени" все визбирали. Пенсіонер фотографуватися не захотів, погодився показати лише те, скільки встиг зібрати.

- У ПЗР є пункт приймання і там кажуть, що по чотири гривні за кілограм можна здати. Потім із тих каштанів ліки зроблять, - сказав пенсіонер.

За інформацією із "The Village", каштани очищають повітря від вихлопних газів. Після обробки з них виготовляють ліки проти варикозу, набряків та геморою – каштан має властивість знижувати в’язкість крові.

Черкащанин Володимир також збирає каштани неподалік торгового центру Depot. Хлопець узяв великий пакет і сподівається, що назбирає чимало.

- Я хочу здати їх по 5 гривень за кілограм, із цих каштанів потім зроблять ліки. Я вперше почав збирати каштани, бо побачив, як це роблять інші, - додав хлопець

Пенсіонеру Андрію вже 75 років, він вирішив багато каштанів не збирати, бо вже спина болить носити важке.

- У пунктах приймання кажуть, що ці каштани відправляють у Польщу, напевно на годівлю тварин. Я вже кілька разів збирав і здавав, та тут із самого ранку ходять і старі й малі - усі збирають, - розповідає пенсіонер.

В одному з підприємств нам повідомили, що вони скуповують каштани й відвозять їх за кордон, де з плодів виготовляють ліки.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору