ЧНУ та Національний заповідник “Батьківщина Тараса Шевченка” уклали угоду

13 березня 2023, 22:18

Ректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олександр Черевко та генеральна директорка Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» Людмила Шевченко підписали угоду про співпрацю.

— Це планувалося ще до повномасштабного вторгнення. Нині ця подія відбулася. Для збереження своєї історико-культурної спадщини треба ще багато зробити. На жаль, традиційно склалося, що на національну справу завжди бракує грошей. Тож спільно шукатимемо підтримку, вирішуватимемо поточні питання, які нам під силу. Залучатимемо наших науковців, студентів. Робитимемо це на благо Шевченкового краю, щоб наші нащадки знали своє минуле, гордилися, що ми українці, — зазначив, - зазначив ректор ЧНУ ім. Б. Хмельницького Олександр Черевко.

— Працівники заповідника і університету взаємодіють у багатьох питаннях. Робимо спільну важливу справу, — зауважила генеральна директорка Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» Людмила Шевченко. — Угода відкриє низку додаткових можливостей. Заповідник має кадровий голод, тому з нетерпінням чекаємо випускників Черкаського національного університету. Натомість можемо надавати майданчики для археологічних досліджень, для мистецьких конкурсів.

Партнерами буде розроблено та реалізовано спільні наукові, науково-практичні, освітньо-культурні й видавничі проєкти на Шевченківську тематику. Передбачається також взаємодія у здійсненні національно-патріотичної та пізнавально-екскурсійної діяльності. Буде організовано стажування працівників університету і заповідника, проведення фахових практик, обмін делегаціями тощо.

Серед запланованого — допомога кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва у відновленні пошкоджених барельєфів на території заповідника.

Делегація ЧНУ передала дарунки музею — книги про історію університету та шевченкознавчі видання від Центру шевченкознавчих досліджень. Натомість Людмила Шевченко подарувала університетській бібліотеці видану колективом книгу про історію Кобзаревої землі.

За інформацією пресслужби ЧНУ імені Богдана Хмельницького

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору