Черкаси зачищав “Беркут” із південних областей?

03 лютого 2014, 13:05

Зачистку майдану у Черкасах робив «Беркут» з південних регіонів України. До Черкас звезли звідти триста гарячих спецпризначенців. У цьому журналістам зізнався начальник управління громадської безпеки УМВС України в Черкаській області Володимир Іващенко, повідомляє "Черкаський край".

Коротко нагадаємо події: 23 січня невідомі молодики в масках і шоломах штурмували Будинок рад. Розбивши двері і вікна, юрба протестувальників вдерлися в приміщення. Через пару годин їх звідти викурили спецпризначенці. Затриманих на вулиці людей затягували в приміщення, поливали холодною водою і били. Відео, на якому видно як силовики тягають людей за ноги по асфальту, гуляє інтернетом.

26 січня «беркутівці» накинулись на громадян і хапали черкащан на Хрещатику біля ТРЦ «Хрещатик-сіті», їх затримували, били. Один із «беркутівців» ухопив фотокореспондентку сайту «Про все» Маріанну Немченко. Із погрозою розбити фотокамеру спецпризначенець видалив фотографії, які ілюстрували силову акцію «Беркуту». 27 січня силовики, при повторній спробі штурму приміщення Будинку рад, побили кількох журналістів. У той же час, за мовчазної згоди силовиків, невідомі молодики спалили кілька автомобілів. Жодної реакції з боку правоохоронців на дії хуліганів не було.

Цього вівторка делегація черкаських журналістів від обласного осередку Національної спілки журналістів України передала керівництву УМВС України в області звернення з вимогою «Не бийте нас, ми журналісти!». Під текстом підписалось близько вісімдесяти журналістів.

Із делегацією зустрівся начальник управління громадської безпеки УМВС України в Черкаській області Володимир Іващенко.

– Журналісти звернули увагу, що захисні жилети «Преса» стали не елементом захисту, а мішенню для «беркутівців», – висловив позицію обласної організації НСЖУ Василь Трохименко, додавши, що журналістська спільнота обурена насильством щодо колег та відсутністю адекватної реакції з боку керівництва міліції.

Натомість Володимир Іващенко пообіцяв особисто провести бесіди з усіма міліціонерами, які є у його підпорядкуванні і попередити їх про неприпустимість застосовування до журналістів сили.

— Під час штурмів Будинку рад 23-го січня та 27-го січня на допомогу працівникам міліції Черкащини були залучені спецпідрозділи міліції із південних регіонів України. А в подіях 26-го січня брали участь працівники патрульно-постової служби та бійці із черкаського загону спецпідрозділу «Беркут», — пояснив Володимир Іващенко.

Він дав зрозуміти, що міліції невідомі факти про катування людей міліціянтами та побиття людей, які їхали в машинах. Відтак, на будь яке розслідування згаданих фактів, мабуть, можна і не розраховувати.

Поділитись

Коментарі

Вгору