Черкаси стали “міцним середнячком” за рівнем комфорту серед українських міст

15 серпня 2017, 14:20

Видання "Фокус" зробило рейтинг комфорту серед українських міст. За версією журналу, Черкаси посідають 17 місце із 22, а підсумковий бал міста становить 37,1, пише "ВиЧЕрпно".

Серед переваг у Черкасах називають доступне житло та невисокий рівень безробіття, а от серед недоліків перераховують погане транспортне сполучення з іншими регіонами, розбиті дороги, низька інвестиційна привабливість

Згідно з муніципальним опитуванням, Черкаси за більшістю показників — міцний середнячок. Якість міських сервісів тут оцінили на трієчку, що відповідає середньому рівню по Україні. Діяльністю мера в Черкасах задоволено 66% городян. У порівнянні з іншими областями це високий показник. Та й в цілому на тлі жителів інших регіонів, черкасці виглядають оптимістами — 45% з них вважають, що справи в їх місті йдуть в правильному напрямку.

Однак в рейтингу "Фокуса" позиції обласного центру помітно знижує погане транспортне сполучення. Через Черкаси проходить тільки три траси національного значення, а поїзди відправляються за все в чотирьох напрямках. Влітку цього року ситуацію додатково ускладнило закриття на ремонт єдиного в місті переправи через Дніпро.

Зараз машини пропускають по графіку тільки в одному з напрямків. Через це водіям доводиться по кілька годин чекати своєї черги. Ті, у кого не вистачає терпіння, їдуть в об’їзд через Канів або Світловодськ, роблячи гак у 50 км. Можливо, через транспортні проблеми інвестиційна привабливість міста низька, а ціни на товари з умовною споживчого кошика, навпаки, досить високі.

Варто зауважити, що перше місце у рейтингу зайняв Київ, друге — Львів, третє — Луцьк. А з аутсайдерів українських міст за комфортом проживання Чернігів, Суми та Херсон, які зайняли 20, 21 та 22 місця відповідно. Також "Фокус" з'ясував нюанси життя в окупованих містах Криму та Донбасу, які не ввійшли до рейтингу, а саме: Севастополь, Сімферополь, Донецьк і Луганськ.

Коментарі

Вгору