Ще у перше пришестя Сергія Одарича на посаду міського голови Черкаси сміливо брали кредити під гарантії міського бюджету. Взяли 60 млн. грн. на ремонт доріг; 11 млн. 200 тис. євро на запровадження енергозберігаючих технологій комунальним підприємством «Черкаситеплокомуненерго», 10 млн. 880 тис. доларів на модернізацію системи водопостачання «Черкасиводоканалу». На той час це було модно та прогресивно, сьогодні ж на місті висять сотні мільйонів боргів, пише vechirka.net.
Через нестабільність національної валюти комунальні підприємства не спроможні сплачувати позику, тож їх підстраховує міський бюджет. Але рано чи пізно комунальним підприємствам доведеться повертати надані муніципальною скарбницею гроші на обслуговування кредитів.
— «Черкаситеплокомуненерго» і «Черкасиводоканал» повідомили нам, що через різкий скачок валют комунальні вони не можуть самотужки впоратися із взятими позиками. Тому є загроза, що місту доведеться віддати бюджет розвитку в гарантії за отримані комунальними підприємствами кредити, — коментує директор департаменту бюджетної політики Черкаського міськвиконкому Наталія Джуган. — Коли підприємства не спроможні погасити свої борги, то міський бюджет зобов’язаний їх покрити. Згідно бюджетного кодексу, ці підприємства потім зобов’язані повернути місту ці гроші. Тож нам нічого не залишиться, як продати майно цих підприємств та повернути кошти до бюджету. Усе залежатиме від міського голови та нової ради.
Чи вони рятуватимуть комунальні підприємства міста, чи навмисне доводитимуть до банкрутства, щоб передати у приватні руки, покаже час.
За бюджетним законодавством позики, які беруться містом під гарантії бюджету, не можуть перевищувати подвійний розмір річного бюджету розвитку міста. Це та частина бюджету міста, яка витрачається на його розвиток. Торік ця сума становила близько 200 млн. грн., бо надходження до бюджету розвитку Черкас становили близько 100 млн. грн. і Черкаси досягнули практично верхньої її позначки. За даними департаменту економічної політики та розвитку Черкаського міськвиконкому, місто могло позичити ще щонайбільше 3 млн. грн. Цьогоріч і найближчі роки очевидно, надходження до бюджету розвитку міста будуть значно меншими. Тож Черкаси вже не мають можливості брати позики.
Борг платежем цінний
60 млн. грн. — прямий борг бюджету розвиту Черкас
60 млн. грн., позичених під випуск муніципальних облігацій, місто мало витратити на капітальний ремонт доріг. З них досі не освоєно 15 млн. грн. Позика розміром 60 млн. грн. коштуватиме Черкасам 104 млн. грн. (відсотки та тіло кредиту), останні внески по тілу кредиту Черкаси мають сплатити 2016 року. На сьогодні по цій позиції місто винне 78,8 млн. грн., щороку ми сплачуємо без малого 8,4 млн. грн. відсотків за користування позикою.
10 млн. 800 тис. євро — позика КПТМ «Черкаситеплокомуненерго»
Кредит взятий підприємством протягом 2010-2012 року. На сьогоднішній день комунальне підприємство «Черкаситеплокомуненерго» ще винне Європейському банку реконструкції та розвитку по кредиту (відсотки та тіло) 11 млн. 590 тис. євро. І коли на початку року у гривнях ця сума становила 125 млн. 172 тис. грн., то сьогодні вже зросла до 185 млн. 440 тис. грн.
Усього ж за користування позикою до вересня 2022 року Черкаситеплокомуненерго має повернути 13 млн. 36 тис. євро (відсотки та тіло кредиту). Наразі за користування кредитом вже сплачено близько 15 млн. грн., тіло кредиту погашено на суму 1 млн. 400 тис. євро. Освоїли позику практично в повному обсязі.
10 млн. 880 тис. доларів — позика КП «Черкасиводоканал»
Таку суму 2011 року підприємство взяло у Міжнародного банку реконструкції та розвитку.На сьогодні воно вже повернуло практично 1 млн. доларів тіла кредиту. Залишок непогашеного тіла кредиту 9 млн. 600 тис. доларів. Позику підприємство освоїло у повному розмірі. Усього ж до жовтня 2025 року «Черкасиводоканал» має повернути 11 млн. 14 тис. доларів (відсотки та тіло кредиту) за користування позикою. На очаток року по залишку кредиту підприємство мало в гриванях сплатити 79 млн. грн., однак через ріст курсу валют ця сума збільшилася до 114 млн. 400 тис. грн.
Директор КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» Микола Кушнір:
— Через стрімкий ріст курсу валют наше підприємство сьогодні не має можливості погашати взяту у Європейського банку реконструкції та розвитку позику. Ми неодноразово попереджали про це міську владу. Сьогодні розглядаємо декілька варіантів виходу з ситуації. Зокрема, включення інвестиційної складової до тарифу на теплопостачання. Зараз наше місто, завдяки запровадженню на позичені гроші енергозберігаючих технологій, має один з найнижчих тарифів по Україні. Тому включення до нього інвестиційної складової зрівняє його з тарифами у інших містах країни. Окрім того, ми звертаємося й до Європейського банку з проханням запровадження кредитних канікул. Вони на це поки що не погоджуються.
Директор КП «Черкасиводоканал» Сергій Овчаренко:
— Сьогодні до тарифу на водопостачання та водовідведення включено вартість обслуговування взятого підприємством кредиту — відсотки, тіло позики у тариф не включено. Тож чисто арифметично «Черкасиводоканалу» зараз складно погашати позику. Аби оплатити черговий транш Світовому банку з урахуванням нового курсу долара, ми були вимушені нарощувати нові борги. Однак у найближчі дні Національна комісія має затвердити новий тариф на водопостачання та водовідведення, до якого буде включено погашення й тіла кредиту. Це допоможе нам розплатитися із позикою.
Игры. Сериалы. Шоу. Передачи. Качай без регистрации! скачать торрент бесплатно на сайте http://downloader.in.ua
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram