Черкаси покращили показники у Рейтингу прозорості міст України

20 листопада 2020, 18:41

Трансперенсі Інтернешнл Україна – акредитованим представником глобального руху Transparency International, неурядової міжнародної організації по боротьбі з корупцією та дослідженню рівня корупції у всьому світі, опубліковано результати проміжного оцінювання у рейтингу 100 найпрозоріших міст України 2020.

Показники слугують орієнтиром для міських рад, які прагнуть оцінити свій прогрес і порівняти свій статус з іншими містами-учасниками Рейтингу прозорості.

За результатами оцінювання протягом перших 6 місяців 2020 року місто Черкаси продемонструвало позитивну динаміку та  покращило свої попередні показники на 1,5 бали.

Протягом 2020 року певного приросту місту вдалося досягнути у сферах публікації відкритих даних, прозорості бюджетного процесу та застосування системи електронних аукціонів для приватизації об’єктів міської комунальної власності. За Шкалою прозорості місто Черкаси оцінено як "переважно прозоре місто".

Як розповіла директор департаменту економіки та розвитку Ірина Удод, за результатами Рейтингу прозорості 2019 року Черкаси посідають 19 сходинку у рейтингу 100 найпрозоріших міст України.

Місто увійшло в Топ-10 міст, які найбільше покращили свій результат. У порівнянні з 2018 роком Черкаси піднялися з 32 на 19 місце у загальному рейтингу. Так, місто набрало у підсумку 58,6 балів, покращивши свій результат у порівнянні з попереднім роком на 13,9 бала. З квітня 2019 р. місто Черкаси стало 16м містом України, локалізованим на  державному інфо-сервісі Start Business Challenge, який надає покрокові інструкції з детальною інформацією про дозвільні документи, що необхідні для реєстрації та започаткування бізнесу.

- У Департаменті економіки та розвитку Черкаської міської ради продовжується робота щодо підвищення прозорості у муніципальному секторі, розвитку Smart напрямку та щодо впровадження принципів оприлюднення і сталого використання відкритих даних. Нещодавно на офіційному порталі Черкаської міської ради реалізовано Інтерактивний проєкт «Вітрина даних міста Черкаси». Тут можна знайти зручно структуровану картографічну інформацію щодо запланованих заходів та відповідальних виконавців "Програми соціально-економічного і культурного розвитку м. Черкаси на 2020 – 2022 роки", комунального майна міста, котре передане в оренду, та комунального майна, яке можливо орендувати,- підприємств міста різної форми власності тощо, - розповіла Ірина Удод.

За інформацією пресслужби Черкаської міської ради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору