Черкаси отримають ще кілька контейнерів з хлором

09 серпня 2018, 20:30

Черкаси отримають ще кілька контейнерів з хлором

Попри те, що  єдиний в Україні виробник рідкого хлору "Дніпроазот" таки запрацював, ситуація з постачанням хімікату, який необхідний для очищення води, і досі залишається складною. Днями керівництво КП "Черкасиводоканал" повернулося з переговорів з представниками "Дніпроазоту", ініційованих для вирішення проблем з постачанням хлору. Чи зрушила ситуація з місця розповів директор КП "Черкасиводоканал" Сергій Овчаренко. 

— Ситуація на сьогодні не вирішена і лишається проблемною. Підприємство повинно провести тендер — ми його провели. Але через те, що участь у ньому взяло лише одне підприємство - тендер визнано недійсним і ми будемо змушені провести його повторно. Мінрегіон не врегульовує це питання, хоча воно має вирішуватися на загальноукраїнському рівні. Адже органи місцевого самоврядування не можуть впливати на завод в Дніпрі, — сказав Сергій Овчаренко

За ініціативою Асоціації водоканалів України було ініційовано зустріч з керівництвом “Дніпроазоту” для вирішення проблем з постачанням рідкого хлору. Проблема в тому, що “Дніпроазот” займається лише виробництвом, а поставками продукції споживачам займається інше підприємство, яке, до того ж, єдине в країні.

— У нас залишається діючий договір з хлорпереливною станцією, яка відправляє нам хлор. На сьогодні ми підрахували, що підприємство на запасах протримається до 25 серпня. Але на ці строки впливає якість річкової води. Якщо цвітіння стане інтенсивнішим, то термін використання зменшиться, — розповів Сергій Овчаренко.

За словами Сергія Овчаренка перемовини з керівництвом ПАТ “Дніпроазот” були досить складними.

— Паралельно були перемовини з хлорпереливною станцією. До моменту підписання угоди з виробником представник хлорпереливної станції пообіцяв нам підтримку і спрямувати ще кілька контейнерів з рідким хлором. Угода має бути підписаною після проведення тендеру, який відбудеться 23 серпня, — сказав керівник КП.

 

 

Нагадаємо, перші дзвіночки катастрофи, що насувається, для споживачів КП «Черкасиводоканал»  з’явились на початку липня. Тоді з’ясувалось, що запасів рідкого хлору, який використовується для знезараження води, в Черкасах залишилось лише на місяць. 

 

Черкащанка сказав:

І от хочеться запитати:”Навіщо було підіймати отой “кіпіш”, нагнітати обстановку, лякати людей колапсом, якщо в результаті вихід був?” Якась “мода” стала – спочатку, як у відомому фільмі, “усьо пропало!”, поставити на вуха, а потім усе спокійно вирішувати.

Вгору