Черкасцям таки вдалося подивитися скандальний документальний фільм про Межигір’я

07 жовтня 2014, 15:30

VIkdritiy-dostup

У відкритому доступі. З дев’ятимісячною перервою черкасцям таки показали фільм про Межигір’я. Остання спроба його перегляду, нагадаю, скінчилася сутичкою між активістами та міліцією. Минулими вихідними фільм-альманах знову привезли у Черкаси. 

Про це інформує "ВІККА".

Документальний фільм "Відкритий доступ" – це реальні історії людей з різних регіонів України. Кожен має чітку громадянську позицію. Одна із 5-ти новел – хроніка про Межигір’я. Саме її і хотіли показати у Черкасах у січні цього року.

Бійки, лайки та поламана апаратура організаторів. Так тоді скінчився показ фільму. Згадуючи січневі події організаторка акції говорить: місце показу заздалегідь погодили у мерії. Коли ж прийшли на вказаний час – на них вже чекали тридцять міліціонерів.

Таїсія Плахута, співорганізаторка акції: "Нам не давали ставити апаратуру, не давали навіть розгорнути намет, одразу приїхало підкріплення з міліції, з різних структур. Оточили нас. Люди намагалися врятувати апаратуру. Тут уже почалася тиснява. Люди тримали периметр, а міліція проривалася повз нас.

З того моменту пройшло рівно 9 місяців. Тепер показ фільму про Межигір’я ніяких перепон не створив, радіють організатори. Черкащанка Юлія про січневі події пам’ятає. Каже: змінився не лише доступ до перегляду фільму.

Юлія Волинець, учасниця акції: "Показ фільму є у першу чергу показ того, що це було безглуздя абсолютне, і ці три з половиною роки президентства Януковича і така його зажерливість, бажання марнославства, збагачення максимального і сьогодні на це дивишся ще з більшою іронією і зневагою. Настільки воно на фоні сьогоднішніх подій виглядає інакше".

Олег Петренко, співорганізатор акції: "Время идет, страна меняется так прокрутить как в замедленном кино все, что с нашей страной произошло за последние, за эти 9 месяцев. Но это все нас делает сильнее и наша задача бать еще сильнее. Если мы будем едины и сильны, мы будем непобедимы".

"Відкритий доступ" у Черкасах показувати більше не будуть, кажуть організатори. Бо тепер доступ до нього не обмежений. Переглянути його можна і в Інтернеті.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору