Черкасцям показали рештки революції: беркутівські щити, зброю тітушок та каски майданівців (фото)

10 травня 2014, 14:00

У Черкасах, 9 травня, біля Краєзнавчого музею презентували виставку речей з Революції Гідності. Свободівці зібрали в єдину експозицію відібрані в ході протистоянь речі тітушок, а також те, що слугувало їм захистом на Майдані.

Про це інформує "ВІККА-новини".

Серед речей тітушок – беркутівські щити, відібрані в них у Кам’янському та Смілянському районах, шарф "Крымтеплица", каска "Стоп Майдан", відібрані на Корсунщині, кілька партквитків Партії регіонів і навіть шкільний атестат про освіту та трудова книжка.

– Якщо подивитися свідоцтво про закінчення загальноосвітньої школи одного з тітушок, то можна побачити, що тітушка з Криму найбільше балів отримав з музики – 7 балів за 12-бальною системою. З образотворчого мистецтва – 5 балів. Основи безпеки життєдіяльності – 4. Дійсно, з безпекою в нього не все добре було... До речі, багато з них кажуть, що не розуміють української. Українська мова в нього – 3. Якби він зовсім не знав української мови, в нього би було не атестовано, – зазначив голова обласної організації ВО "Свобода" Юрій Ботнар.

Також свободівці продемонстрували списки з переліком тітушок та антимайданівців, які свідчать, що в найкривавіші дні революції вони отримували всього по сто гривень удень. Є також списки "п’ятдесятників", тобто тих, хто віз 50 тітушок.

Одним з найцікавіших експонатів виставки стала палиця, яку використовували тітушки 18-19 лютого в Києві. Її відібрали в Корсуні під час розгрому автобусу тітушок.

Стали експонатом виставки і діряві від вибуху світлошумової гранати джинси одного зі свободівців, що постраждав на вулиці Інститутській 1 грудня.

З Умані на виставку передали саморобний дерев’яний щит, захисні щитки та каску голови місцевого осередку "Свободи" Любомира Вихватнюка.

Серед експонатів – і номерний знак автобусу з тітушками, який був розгромлений під Катеринополем.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору