“Відсутній в батальйоні майже 3 тижні”: черкаський військовий нарікає на свого командира

11 грудня 2023, 12:10

Один із черкаських військових звинувачує командування у привласненні "бойових" виплат, при цьому не перебуваючи в зоні виконання бойових задач. Про це військовослужбовець повідомив журналістам Про все на умовах анонімності.

За словами бійця, йдеться про Ярослава Попка. Чоловік нібито вже три тижні з невідомих причин відсутній у батальйоні.

"Командир 157 батальйону 118 бригади ТрО підполковник Попко Ярослав відсутній в батальйоні майже 3 тижні, хоча по бойовим розпорядженням перебуває "на нулі" та отримує 100 тисяч, - стверджує військовий. - При цьому він не брав ані відпустки, ані відрядження. І це при тому, що його призначили на посаду приблизно місяць тому. Зараз він перебуває в межах Черкаської області та збирає гроші із бізнесменів, волонтерів, але батальйон не бачить цих грошей чи волонтерської допомоги у вигляді дронів чи іншого не менш потрібного майна для виконання бойових завдань. Ми знаємо, в кого саме він брав гроші, але зараз збираємо докази, аби це не було голослівно".

Також, як запевняє співрозмовник, особовий склад невдовзі мають відправити на передню лінію без необхідного озброєння.

"На даний час особовий склад батальйону відправляють на передню лінію без необхідного озброєння, хоча пан Попко добре знає, що в майбутній район виконання завдання зайшло 6 рот противника із колишнього угрупування "Вагнер", які є добре підготовленими та озброєними, - каже військовослужбовець. - Для чого це необхідно? Можливо, покласти життя наших хлопців з метою привласнення коштів? Чому командир 118 бригади Анатолій Стуженко на це не реагує? Можливо він покриває Попка? Дуже багато питань з цього приводу".

Чоловік пояснює, що військові зверталися до вищого командування з приводу цієї ситуації, проте поки не отримали ніякої реакції.

У 118-ій бригаді журналістам пояснили, що наразі Ярослав Попко служить у 180-ому батальйоні Чернігівської ТрО.

"Коли Ярослава Попка призначили, на той момент, у 157-ий батальйон, він почав виправляти ситуацію: двох командирів рот притягнули до кримінальної відповідальності, - коментує командир 118 бригади ТрО Анатолій Стуженко. - І так, він нещодавно приїжджав у Черкаси, але на кілька днів лише, аби забрати спорядження і дрони".

Джерела у 118-ій бригаді запевняють, що Ярослав Попко в якості командира нібито невигідний деяким військовим, які хотіли зайняти його посаду. Із його приходом начебто почали "ламатися" схеми із виплатами грошового забезпечення.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору