Черкаський репер Андрій Фріл (Шалімов) відвідав "зону відчудження" рівно у у 35 річницю вибуху на ЧАЕС.
Про це він розповів у своїх соціальних мережах.
- Вперше у Чорнобиль я потрапив рівно. Дуже давно хотів поїхати, тим більше я супер-фанат «S.T.A.L.K.E.R.», і все якось не складалось. І от — збулось. Ми поїхали у Зону на презентацію альбому гурту «Тільки світло». Історія така: Іванка Світляр, солістка колективу, з'їздила 3 роки тому на екскурсію, приїхала додому і написала 6 віршів. Кожен з них присвячений певному персонажу з Зони: будинок, стадіон, ставок, дорога, тощо. Іванка кинула мені послухати пісні, які вийшли з цих віршів і імпровізу музикантів, я, поки слухав, придумав, що презентацію потрібно робити у Зоні, і 26 квітня ми на бусі вирушили на північ, - зазначив виконавець.
Також Шалімов розповів, що в нібито "зоні відчудження" живе досить багато людей, є магазини, один навіть названий на честь роману Стругацьких. Крім того музикант зазначив, що до приїзду Президента тут "наводили марафет". А от у самому місті Прип'ять - пусто.
- Ось тут мене мурашнуло. Тут реально нікого немає. Усе заросло, пусті вікна, вибиті двері. Тут живуть пси, які супроводжують тебе, де б ти не йшов, і лось. Якось так, прийшов і живе поміж багатоповерхівок. Склалося враження, що Прип'ять було дуже комфортним містом для проживання: будували його так, щоб усюди можна було швидко потрапити пішки, купа розваг, від того самого оглядового колеса і до різноманітних гуртків — наприклад, фехтувального. Ми занурились у один з мікрорайонів Прип'яті, йшли між пустими домівками, слухали трек біля 5-поверхівки, де колись люди жили, кохались, сварились, смажили картоплю і говорили на кухні про політику. А зараз — тиша. І тільки чорний пес копирсається у листі. До речі, цікаво, що Зона — єдине місце, де досі можна зустріти радянські назви, декомунізація цього місця не стосується.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram