У Черкасах набирає обертів проект «5000/500» від ГО «Черкаський інститут міста». Його мета - якнайшвидше вивести 500 наших FPV-екіпажів і 5000 їхніх дронів із-під дії ворожих РЕБів. Це досягається спеціальною системою радіокерування, яку ворог поки не здатен заглушити. Цю систему розробили і поставили на потокове виробництво черкаські інженери та підприємці.
Один комплект обладнання складається з нового радіопередавача для екіпажу та 10 радіоприймачів, які встановлюються на дрони. За перший місяць проекту вдалося залучити з різних джерел коштів лише на 35 таких комплектів. Обладнання вже передане бійцям і команда Черкаського інституту міста вже отримує перші багатообіцяючі відгуки від них.
За словами керівника ЧІМ Івана Подоляна, проект «5000/500» - це гра на випередження.
- Нам критично важлива швидкість: рано чи пізно, з котримось втраченим дроном технологія потрапить до рук ворога. По-перше, її скопіюють. По-друге, на неї знайдуть протидію. Чим повільніше ми масштабуємо застосування, тим менше часу матимуть наші пілоти і тим більше часу ми даємо ворогу на відповідь. І тим менше ефекту на полі бою отримаємо від цієї технології. Реакція ворога обов’язково буде, тому маємо встигнути. І саме тому звертаємося до всіх, хто здатен підтримати: бізнесів, лідерів думок і просто небайдужих громадян міста та країни. Долучайтеся!
Вартість оснащення одного екіпажу - 16400 грн. Маємо відправити на фронт 500 комплектів до початку літа 2024 року, тож часу обмаль. Загальний бюджет проекту - 8,2 млн грн.
Підтримати проект можна за посиланням: https://secure.wayforpay.com/donate/dronebud
За повідомленням ГО «Черкаський інститут міста»
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram