Черкаський краєзнавчий музей провів День благодійності на підтримку військових

04 жовтня 2023, 15:51

Днями традиційний для Черкаського обласного краєзнавчого музею захід “До музею на гостини” трансформувався в День благодійності. Подію присвятили Дню захисника та захисниць України.

Для відвідувачів колектив установи підготував програму з майстер-класами, насиченою екскурсійною програмою, авторськими краєзнавчими лекціями та інтерактивними зустрічами. Також відбувся ярмарок майстрів народної творчості, де кожен охочий міг придбати собі на пам’ять уподобану роботу. Головною метою заходу, окрім просвітництва, стала підтримка збору на тепловізори для 2 штурмової роти 1-го штурмового батальйону III окремої штурмової бригади.

Як розповіли працівники музею, вони вирішили розпочати новий збір саме для цього військового формування, бо у його складі захищає Україну співробітник відділу етнології Олесь.

Хлопець є випускником ННІ міжнародних відносин, історії, філософії ЧНУ ім. Б. Хмельницького, а нині молодий командир підрозділу ІІІ штурмової бригади ЗСУ. Він працював в музеї ще з студентських років і до повномасштабного вторгнення.

- Лесь - дуже скромна людина. І за півтора роки, які він знаходиться на фронті, він уперше звернувся по допомогу, аби зібрати кошти на необхідний тепловізор для побратимів. Оскільки наш колектив давно волонтерить і неодноразово в музеї відбувались благодійні заходи на підтримку ЗСУ, ми не могли не відгукнутись. Наші співробітники захотіли вийти на роботу в вихідний день та провести його з великою кількістю екскурсій та інших цікавих заходів, аби зібрати необхідні донати, - прокоментувала директорка Черкаського обласного краєзнавчого музею Ірина Собко.

Під час Дня благодійності відбулися майстер-класи з малювання пальцями від відомої художниці-ілюстраторки Ірини Жучок, патріотичний сувенір “Колоритний Козак” - від Юлії Друзь, з виготовлення оберегу - від Людмили Панченко, з декупажу на склі - від Наталії Костецької. Азам петриківського розпису навчала Тетяна Валах, а виготовленню іграшки з фетру - Юлія Шевченко. Окремо відбувся майстер-клас з вив’язування хусток від Тетяни Григоренко.

Другу половину дня відвідувачі провели в колі однодумців під час зустрічі “Краса в етностилі. Від ниточки до вишиванки”, яку влаштувала завідувачка відділу етнології краєзнавчого музею Вікторія Наумчук. Згодом за її участі та майстрів присутні розписали власноруч екоторбинку.

Збір, який відкрив Черкаський обласний краєзнавчий музей, є довгостроковим. Ярмарок майстрів також триває, тому кожен може підтримати його.

Реквізити для допомоги:

 Посилання на банку: https//send.monobank.ua/jar/3NBbAkpTaz

 Номер картки банки: 5375 4112 0849 1683

Тетяна Балякіна

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору