Черкаський гідрометцентр заявляє, що рівень води у Дніпрі не критичний

29 листопада 2021, 20:33

Нинішній рівень води у Кременчуцькому водосховищі не є найнижчим чи якимось катастрофічним. Про це заявив керівник Черкаського гідрометцентру Віталій Постригань.

За його словами, у 1996-1997 роках був зафіксований рівень 78,28 та 78,23 мБС відповідно. А у 1963 році було на цей день 77,98, а у 1995 році лише 77,94 мБС, тобто на 80 см нижче від теперішнього, повідомляє "Вікка".

- Рівень води у Кременчуцькому водосховищі становив 78,74 метра по Балтійській системі, що відповідає протоколу засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режиму дніпровських водосховищ від 15 листопада 2021 року. Це не є найнижчим рівнем чи якимось катастрофічним на цю дату, – розповів Віталій Постригань.

Водночас Міжвідомча комісія встановила, що рівень води у Кременчуцькому водосховищі на 1 грудня має становити 78,60-78,50 мБС, тобто ще на 14 см нижчий від сьогоднішнього.

- Як відомо, водність є циклічною й останні 7 років на Черкащині спостерігається низька водність. Кожного року обсяг і рівні води відрізняються, однак загальна тенденція є такою. Минулий рік був складним з наповненням річок водою, він був схожим із 2015 роком, коли в області поєднувалися грунтова, гідрологічна та атмосферна засухи, – розповів Віталій Постригань.

За поточний місяць у басейні Дніпра в межах України випало близько 50% норми опадів. У листопаді на Дніпрі вище Київського водосховища водність була меншою за норму і становила 51-78% місячної норми. Складна гідрологічна ситуація утримувалася на р. Сула – 12% норми листопада. По бічному припливу води до Кременчуцького водосховища досягнуто критерію маловоддя – 19% норми. Вже тривалий період спостерігаємо за низькою водністю на р. Рось, де водність на останню дату становила лише 26%. Це зарегульована річка, на якій є декілька водозаборів та проводяться скиди з очисних споруд.

Віталій Постригань назвав три головні причини, які впливають на зменшення рівня води у водоймах області. Це – кліматичні зміни. Друге – зростання температури повітря призводить до збільшення випаровування. І третє – при посушливих умовах зростає забір води для зрошення сільськогосподарських угідь.

За прогнозами синоптиків, найближчі 10 діб не прогнозується встановлення льодоставу на Кременчуцькому водосховищі. За синоптичними розрахунками й моделями, які має гідрометцентр, початок льодоутворення можна очікувати на початку 2 декади грудня.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору