Черкаський «Азот» інвестував 18 млн грн у модернізацію виробництва азотної кислоти

18 грудня 2020, 11:47

Черкаський «Азот», що входить до групи підприємств азотного бізнесу Group DF, завершив модернізацію цеху М-5 з виробництва слабкої азотної кислоти, що є сировиною для виробництва аміачної селітри.

- Масштабний проєкт модернізації цеху М-5 тривав майже 1,5 роки. В нього було інвестовано 18 млн грн. Модернізація цеху дозволить полегшити й покращити весь процес виробництва та дасть можливість отримати економію енергоресурсів. Також завдяки реалізації цього проєкту, ми зменшуємо зношуваність технологічного обладнання. Головне – забезпечити надійну безперебійну роботу обох відділень цеху з виробництва слабкої азотної кислоти, що є сировиною для виробництва аміачної селітри та карбамідо-аміачної суміші (КАС). Для того, щоб далі нарощувати виробництво аміачної селітри та КАС, необхідна стабільна робота всіх агрегатів з виробництва слабкої азотної кислоти, – розповідає голова правління ПрАТ «АЗОТ» Віталій Скляров.

Під час модернізації була проведена масштабна реконструкція системи управління технологічним процесом у відділенні №1 – застарілу систему контролю і автоматики було повністю замінено на сучасну розподілену систему управління технологічним процесом із застосуванням мікропроцесорної техніки.

- Головна перевага нової системи – «швейцарська» точність всіх вимірів та легкість у керуванні виробництвом. Всі необхідні параметри в режимі реального часу відображаються на моніторах комп’ютерів центрального пульту управління, – коментує Віталій Скляров.

Після проведення пуско-налагоджувальних робіт нова розподілена система (РСУ) запущена в роботу у відділені №1, де працює три агрегати з виробітку слабкої азотної кислоти.

Реконструкція включала не лише встановлення нових приладів, прокладання кабельних трас, а й ремонт суміжних службових і побутових приміщень. Раніше нову систему управління РСУ було також впроваджено у відділенні №2, в якому працюють 7 агрегатів з виробітку слабкої азотної кислоти.

Проєктна потужність всіх 10-ти агрегатів цеху М-5 – 3600 тонн слабкої азотної кислоти на добу. У виробничих планах підприємтсва на 2021 рік – стабільна й постійна робота 9-ти агрегатів. Ще один агрегат, після проведення капітального ремонту, стане запасним, оскільки на виробництві азотної кислоти постійно виконуються планові ремонти почергово, на всіх агрегатах.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору