Черкаський журналіст намагається з’ясувати статки головних силовиків області

25 червня 2014, 14:28

Черкаський журналіст Валентин Чернявський вирішив порівняти статки очільників наступних поважних обласних структур: Міндоходів, УМВС, УСБУ та прокуратури. Для цього він надрукував інформаційні запити з проханням – надати копію декларації про доходи.

"Однак двоє з чотирьох керівників наполегливо намагались зробити так, щоб запити були відізвані. Поки не називатиму їхніх прізвищ. Нехай то буде їм, як останній ковток повітря з минулого життя. Сподіваюсь надалі подібного вони робити не будуть. Словом, інформаційні запити так і лишились в їхніх канцеляріях чекати на чесну відповідь", - написав Валентин Чернявський у Facebook.

Згодом журналіст почав отримувати листи. Естафету "відкритості" розпочало Управління СБУ під керівництвом Олега Котляра. Його перший заступник начальника Управління В. Кононенко написав, що "В силу ст.12 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" начальник Управління не є суб'єктом декларування, відомості про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру якого підлягають оприлюдненню".

З обласної прокуратури, за словами журналіста, та УМВС надійшли практично аналогічні відповіді з посиланням на горезвісну 12 статтю. Інформацію про доходи прокурора Віктора Миколенка та міліціонера Владислава Пустовара журналісту не надали.

Однак після опублікування цієї інформації у Facebook, головний міліціонер області відреагував у коментарях під постом. Владислав Пустовар зазначив, що журналісту не надали копію декларації про доходи через те, що там вказані персональні дані посадовця.

"У своєму запиті Ви просили не інформацію про доходи, а копію декларації. Дійсно в наданні копії декларації Вам відмовили, тому що там вказуються персональні дані, але в відповіді УМВС написано, що декларацію Вам можуть надати для особистого ознайомлення. (До речі, сума мого сукупного доходу за минулий рік складає 115 тисяч 758 гривень 29 копійок), - відповів Пустовар.

Як зазначає журналіст далі, інформаційний запит стосовно обласного податківця Володимира Коломійця перенаправили до Миколаєва. Саме там зберігається його декларація.

"І ось звідтіля вже надійшла бодай якась інформація, а саме: дохід за 2013 рік становив 133 736 грн. З цієї суми зарплата – 118 252 грн., дивіденти, проценти у сумі 15 484 грн., земельна ділянка площею 3,2974 га, квартира площею 116,2 кв.м., 100 500 грн лежить в банках. Жодних даних про автомобілі, статки сім'ї і - немає, - розповідає Чернявський.

В мене виникає кілька питань: що ховають в деклараціях про доходи обласні керівники таких важливих структур? Чому прозорість влади виявляється лише у декларуванні цієї прозорості? Чому президент країни та міністри оприлюднюють свої декларації, а в черкаських правоохоронців із цим проблеми?"

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору