Черкаський виробник торгівельного обладнання не сплатив понад 3 млн. гривень податків та митних платежів

05 червня 2014, 16:33

Співробітники оперативного управління боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями Черкаської митниці Міндоходів та оперативного управління ГУ Міндоходів у Черкаській області встановили факт порушення вимог чинного законодавства посадовими особами черкаського товариства – виробника обладнання для торгівельних мереж.

Про це повідомив в.о. заступника начальника – начальника слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Черкаській області Олександр Чалий.

Так, під час перевірки було встановлено, що у 2012-2013рр. посадовці товариства ввезли на митну територію України в митному режимі імпорту «холодильне обладнання в асортименті» і приховавли його фактичну вартість, надавши з цією метою митним органам документи, що містять неправдиві відомості. Зменшивши таким чином на 3,8 млн.грн. вартість імпортнованого обладнання, підприємці не сплатили ввізне мито у сумі 381,3 тис.грн. та податок на додану вартість у сумі 1 641, 6 тис.грн.

Також під час перевірки виявилось, що у другому півріччі 2013 року посадові особи товариства безпідставно сформували податковий кредит з податку на додану вартість, відобразивши в бухгалтерській та податковій звітності безтоварні операції з придбання комплектуючих у підприємства з ознаками фіктивності.

Таким чином службові особи товариства ухилились від сплати податків та митних платежів на загальну суму 3 млн. 146,3 тис. грн., що є в особливо великих розмірах.

Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Черкаській області за вказаними матеріалами внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України по факту ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.

Наразі вживаються заходи щодо відшкодування завданих державі збитків.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору