За ініціативи районної адміністрації Черкаський район стане першопрохідцем в області, де буде реалізовано масштабний проект з енергоменеджменту, пишуть "Сільські обрії".
- Це дієвий інструмент, який дасть можливість стежити за динамікою енергоспоживання та аналізувати впровадження енергоефективних заходів. Інакше кажучи, систему енергоменеджменту впроваджують, аби знизити енерговитрати, - розповідає начальник управління економіки Володимир Гуня.
Відповідне управління є координатором проекту на рівні району. За інформацією Держенергоефективності, в Україні близько 80 тисяч бюджетних установ збудованих давно і які потребують термомодернізації. У таких будівлях понадміру використовуються енергоресурси, на оплату яких витрачаються мільйони гривень бюджетних коштів.
- Впровадження системи дасть змогу сформувати аналітичну базу щодо споживання енергетичних, документувати дані з енергоспоживання з метою отримати картину про енергопотоки в бюджетних установах. Сама система являє собою програму. Для введення даних потрібно визначити відповідальну особу. Фіксування показників та введення їх в систему займає кілька хвилин, - зазначив Володимир Олександрович. - Завдяки оперативному контролю за енерговитратами буде досягнуто економії енергоресурсів, а також можна буде визначити, які першочергові заходи з енергоефективності потрібно реалізувати.
Ефективність енергомоніторингу вже змогли відчути у таких містах, як Київ, Львів, Житомир. Наприклад, у Києві за три роки зекономили 1,1 млрд гривень. У Львові за перші 7 місяців енергомоніторингу заощадили 18 млн гривень. Нині енергомоніторинг запровадили у 153 містах та 2 регіонах України.
- Від органів місцевого самоврядування ми очікуємо на співпрацю та розуміння ситуації. Все, що від вас потрібно – оперативно надати запитувану управлінням економіки райдержадміністрації інформацію, - наголосив у ході зустрічі із сільськими головами очільник району Анатолій Яріш.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram