Черкаський науковець-хімік отримав грант МОН для проведення своїх досліджень

23 березня 2017, 17:46

 

Учора Урядом було ухвалено проект розпорядження глави держави про надання грантової допомоги півсотні вітчизняних молодих вчених.  Гроші для цієї допомоги закладено в бюджет на 2017 рік і для їх отримання залишилось лише підписання розпорядження Президентом України, повідомляє сайт Міністерства освіти і науки України.

Серед переможців - черкаський науковець, кандидат хімічних наук, викладач Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Гліб Баришніков.

Він був одним із 151 претендента, як взяли участь у конкурсі Державного фонду фундаментальних досліджень, організованого для підтримки молодих вчених. І саме його проект «Механізми перенесення енергії та вібронні ефекти в мультишарових органічних світлодіодах» став одним з переможців.

- Моє дослідження стосується створення новітніх світловипромінюючих діодів, які є найсучаснішими джерелами освітлення, а також невід'ємними компонентами кожного сучасного смартфона, телевізора чи монітора. Просто знайдіть маркування "LED" на вашому гаджеті, щоб впевнитися в цьому, - пояснив у коментарі "Про все" особливості свого дослідження Гліб Баришніков. - Сума ж самого гранту — 60 тисяч грн. Її було оприлюднено разом із оголошенням про конкурс. Кожен проект, що подавався, повинен був мати бюджет з розрахунку: 60 тис. грн для кандидатів наук, 75 тис. грн для докторантів і 90 тис. грн для докторів наук. Є чіткі вимоги до розподілу цих коштів - не більше 60% за заробітну плату, не менше 20 відсотків на матеріали та обладнання, решта - відрахування у бюджет і накладні видатки. У цьому питанні здобувачів грантів консультують фахівці з Державного фонду фундаментальних досліджень.

Зазначимо, що нині вчений перебуває у Швеції і вже понад рік працює в Королівському інституті Стокгольму, де продовжує свою наукову діяльність в рамках дворічного грантового проекту.

 

Поділитись

Коментарі

ВВ сказав:

На матеріали і обладнання 12 тисяч гривен! Цим все сказано. Тому вчені і живуть у Швеції і в Україну навряд и повернуться. А 12 тисяч – це так, для порівняння пану Порошенко з його статками, добутими “непосильною працею”.

Тетяна сказав:

Живе за кордоном, а гранти отримує в Україні. Кому ж зарахеється винахід та дослідження? Якщо він живе там, то до чого тут Україна і чому Україна фінансує те, що досліджується за кордоном?

Вгору