Черкаський нардеп вважає антитерористичну операцію незаконною

12 травня 2014, 10:13

Депутат просить генпрокурора вважати свою заяву офіційним повідомленням про злочин.

Народний депутат України Володимир Олійник в коментарі Корреспондент.net назвав незаконною антитерористичну операцію, яка зараз проводиться на сході країни.

"В рамках такої операції військові можуть бути задіяні тільки для охорони об'єктів , - говорить він. - Але сьогодні , як ми бачимо, військові задіяні в містах, селах, тобто де- факто діють так, як повинні діяти тільки в рамках надзвичайного стану. Тобто в даний момент влада надзвичайний стан не вводить, але посилає війська на мирне населення - на порушення закону. Причому ці війська не мають досвіду боротьби з терористами.

Таким чином, за словами Олійника, в країні "де- юре надзвичайного стану немає , а де- факто - діє" , що є порушенням закону

"Армію штовхають на злочини проти людини, - говорить депутат. - Війська реально починають каральну операцію проти мирного населення. Прошу генпрокурора розглянути мій коментар як офіційне повідомлення про злочин. Я вимагаю дотримання закону, Конституції, щоб війська діяли виключно в рамках закону".

"Чому "Альфа" і інші відмовляються стріляти - вони закон читали, - продовжує Олійник. - Я закликаю пам'ятати всіх: ті, хто наказують - вони-то втечуть за кордон. А відповідати доведеться рядовим виконавцям. Хто нестиме відповідальність за 14 загиблих і 66 поранених військовослужбовців на поточний момент? Як дивитися в очі їх рідним і близьким? Тому важливо сьогодні проявити громадянську позицію і не виконувати завідомо злочинних наказів , які суперечать Конституції".

Поділитись

Коментарі

Вгору