Черкаський губернатор обіцяє реагувати на критику, але не хоче бачити журналістів в опозиції

05 червня 2014, 10:18

Голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко обіцяє радитись із журналістами щодо питань співпраці і налагодження більш тісних відносин.

Про це він заявив під час круглого столу що відбувся в Черкасах напередодні Дня журналіста за участі журналістів області та керівників облдержадміністрації і обласної влади, повідомляє прес-служба НСЖУ, інформує "Телекритика".

- Я хочу бачити журналістів колегами, а не опозицією до влади. І якщо з їхнього боку з'являється критика, вона має бути обов'язково обґрунтованою і конструктивною. Відповідно, влада повинна навчитися швидко на неї реагувати, як це робиться у Європі, із застосуванням інформаційних технологій, - заявив Юрій Ткаченко. 

Губернатор визнає, що законодавство передбачає широкі права на інформацію для журналістів та обов'язки влади бути відкритою. Він зазначив, що ці вимоги потрібно вивчати та виконувати як йому, так і решті нових посадовців.

На конструктивності критики з боку ЗМІ наголосила і голова облради Валентина Коваленко.

Водночас перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко заявив, що журналістів від сучасної влади відмежовують відсутність у нових чиновників елементарних навиків щодо спілкування з журналістами і практики реагування на критику.

Ситуацію відносин ЗМІ і влади загострює також відсутність закону про роздержавлення друкованих ЗМІ. Нагадаємо, 17 квітня законопроект про реформування комунальних ЗМІ був провалений Верховною Радою при голосуванні в другому читанні.

Неприйняття цього закону підштовхує політиків і надалі користуватися службовим становищем і втручатися у редакційну політику комунальних ЗМІ, переконаний Сергій Томіленко.

- Я двома руками «за» роздержавлення, - заявив головний редактор районної газети «Маньківські новини» Юрій Горобець. - Ми якраз щойно змушені були перереєструватися і отримали свідоцтво про реєстрацію, бо цей процес пришвидшила відмова від засновництва з боку районної ради і адміністрації. Ми хоч і не покладаємо надій на швидкі зміни, але сподіваємося, що зможемо самі вистояти. Скажімо, той факт, що редакція 5 останніх років працює із засновниками на договірних умовах, свідчить про те, що у нас є всі можливості співпрацювати.

Редактор районної газети «Шполянські вісті» Анатолій Вікторук заявив, що сьогодні потрібно розвертати редакційну політику на 90 градусів.

- Буквально вчора до мене прийшли із народної ради і запитали, чому такий заголовок. Районки сьогодні залежать не від фінансування, а від перших двох осіб у районі. Кожна нова влада, яка приходить, першим вирішує питання зміни редактора. Чим швидше зміниться політична складова у роботі ЗМІ на місцях, тим ближче журналістика стане до свого читача, - переконаний Анатолій Вікторук.

Перший секретар НСЖУ, голова Черкаської обласної організації Спілки Сергій Томіленко запевнив, що Спілка журналістів може виступати посередником у конфліктах між владою та ЗМІ. НСЖУ готова допомагати як журналістам, що відстоюють свої права, так і посадовцям, які скаржаться на неетичні дії ЗМІ. Водночас він наголосив, що актуальним залишається покарання правоохоронців, які застосовували силу до журналістів в часи Євромайдану.

- Поки що стосунки ЗМІ та влади залишаються декларативними, адже проблема покарання тих, хто бив та стріляв у журналістів на Майдані та вулиці Грушевського, досі залишається актуальною. Так само не просувається справа у покаранні причетних до побиття чотирьох черкаських журналістів, - заявив Сергій Томіленко.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору