Черкаські випускники поєднуватимуть атестацію зі вступною кампанією

18 травня 2017, 12:47

Вже 23 травня стартує зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури. Завершиться – 16 червня предметом “Хімія”. Додаткова сесія відбудеться 3-12 липня. Про це під час прес-конференції повідомила директор Київського РЦОЯО Світлана Сакаєва, пише "ІнфоМІСТ".

– Головною особливістю ЗНО в 2017 році буде поєднання державної підсумкової атестації для випускників загальноосвітніх навчальних закладів зі вступною кампанією, – говорить пані Світлана. – Для участі в оцінюванні зареєструвалися 7232 особи. Це менше, ніж минулоріч.

Цьому називає дві причини: демографічна та дія сертифікатів 2016 року.

Серед зареєстрованих учасників  українську мову та літературу обрали 99,67 %. Також 99,87 % учасників складатимуть ЗНО українською мовою.

– Найбільша кількість учасників обрали 4 предмети для складання ЗНО – 3438 учасників, 3 предмети – 3620, 151 учасник складатиме ЗНО з двох предметів, 23 – лише з одного, – говорить Сакаєва.

У Черкаській області створено 10 освітніх округів та 40 пунктів проведення ЗНО.

Цього року Черкащина була залучена до апробації нового формату завдань для сертифікаційних робіт з іноземних норм.

– 7 навчальних закладів брали участь в апробації, було залучено 120 учасників з англійської мови, 22 – з французької, 15 – з іспанської. Планується, що до 2018 року у оцінювання буде включено таке завдання, як аудіювання з цих предметів, – розповідає Сакаєва.

Також представник РЦОЯО повідомила про моніторинг рівня підготовки учнів після завершення початкової освіти. Його мета – отримання інформації про якість початкової освіти та результати впровадження нових навчальних програм у початковій школі.

Заступник відповідального секретаря приймальної комісії Геннадій Калейніков розповів про нові коефіцієнти, які впроваджено у 2017 році до конкурсного балу.

Конкурсний бал буде множитися на добуток регіонального, галузевого, сільського та першочергового коефіцієнтів, якщо такі будуть.

Наприклад, вступник має певну суму балів за три складені предмети – це конкурсний бал. Якщо особа закінчила сільську школу, то бал множитися на коефіцієнт 1,02. Якщо ж вступник обрав регіональний виш, то бали знову множать на коефіцієнт 1,02. У такий спосіб вступник може набрати до 10 додаткових балів.

– В області працюватимуть 3 пункти перевірки сертифікаційних робіт з української мови та літератури, математики та англійської мови. Перевірку здійснюватимуть  240 фахівців, – повідомив начальник управління освіти і науки ОДА Валерій Данилевський.

Він також наголосив, що не слід звертати увагу на оголошення, у яких пропонують придбати відповіді до ЗНО.

– Це неможливо, каже Даниленко і просить бути обачними. Адже у такий спосіб працюють шахраї.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору