На Смілянщині медики втретє перекрили дорогу (відео)

18 травня 2017, 13:08

16 травня медики зі Сміли вийшли протестувати. Позбавлений фінансування персонал медсанчастини уже втретє перекрив трасу, інформують "Подробности".

Ділянку траси на виїзді зі Сміли перекрили працівники місцевої медико-санітарної частини. Масштабного затору вдалося уникнути - поліція до протесту підготувалася - транспорт пустили в об'їзд. Іншого вибору, кажуть медики, не було - вони вже п'ятий місяць без грошей.

- Послуги людям - ми всі надаємо… а нам не платять зарплати. Ми ходили до міського голови, ми ходили, ми просили… Нас ніхто не чує і нікому ми не потрібні, - говорить молодша медсестра смілянської медико-санітарної частини №14 Світлана Відняк. 

Щорічно медики обслуговують до семи тисяч жителів райцентру. На початку року місцева влада перевела їх до міської лікарні, у такий спосіб позбавивши медсанчастину права на держсубвенцію. Хоча та продовжує працювати, і пацієнтів тут не поменшало.

- Як наші міністри отримують, місяць проробив і йому можна десять років жити без зарплати, розумієте? А люди перебивається на ту мізерну зарплату, - говорить житель міста Сміла Микола Олененко.

Це вже третя акція протесту медиків. І все безрезультатно. Попереднього разу до них навіть приїздив виконувач обов'язків мера міста.

- Було запропоновано, що дадуть нам в борг ... місто нам дасть грошей ... ми проконсультувалися і вони проконсультувалися ... не можна так зробити - це протизаконно, - повідомила виконувач обов'язків головного лікаря Смілянської медико-санітарної частини №14 Наталія Колобовнікова.

Цього разу міський голова стежив за акцією тільки з білбордів на перехресті. На робочому місці його не знайшли. А його заступник порадив медикам "вибивати" зарплату в Києві. Хоча ще 2015-го Кабмін передав медсанчастину на фінансування місцевому бюджету. Але місто на баланс взяло тільки приміщення.

- Власник у них - Міністерство охорони здоров'я, контракти всі там… - А приміщення де? - А приміщення у нас… вони орендують у нас, - говорить перший заступник міськогоголови Сміли Олексій Гончаров.

Тим часом Смілянська прокуратура за фактом невиплати зарплатні відкрила кримінальне провадження. Хоча, хто винен медикам майже півмільйона гривень, слідчі відповісти не можуть.

- Коментарі давати не буду… Зараз ще не встановлена істина для того, що приймати остаточне рішення, - повідомив прокурор Смілянської місцевої прокуратури Аскольд Грачов.

Від початку року в медсанчастині назбиралися борги не тільки із зарплатні, але й за комуналку. Наприкінці травня їм хочуть відключити електрику. Єдина надія - на народних депутатів, адже у Верховній Раді зареєстрований законопроект про повернення медсанчастині №14  держфінансування.

Коментарі

Вгору