Черкаські ТРЦ перевіряють на дотримання правил протипожежної безпеки (фото)

05 квітня 2018, 13:35

Фото "Про все".

На сьогодні в Україні діє мораторій на перевірки організацій та закладів різними державними структурами. Під мораторій потрапили і перевірки на дотримання правил протипожежної безпеки. Однак після трагічних подій в ТРЦ однієї з сусідніх країн тема безпеки в громадських закладах почала хвилювати громадян. Тому керівництво різноманітних ТРЦ разом із працівниками ДСНС почало проводити перевірки в торгівельних центрах на предмет пожежної безпеки. Так 4 квітня у Черкасах перевірки провели в  ТРЦ “DEPO`t Сenter”  та ТРЦ “Любава”  .

Перевірка “DEPO`t Сenter” розпочалася з третього поверху, де розташовано кафе та дитячий розважальний центр. Дістатися сюди можна ліфтом та ескалатором. А от щоб вийти звідси у випадку надзвичайної ситуації, доведеться скористатися пожежними виходами. Їх на цьому поверсі чотири. Всі відкриті і легкодоступні, не захаращені. Лише у дитячому центрі вони закриті на засувки, щоб убезпечити дітей, але відкриваються доволі легко. Кожен пожежний вихід марковано, схеми виходу розташовані в доступних місцях та зрозумілі і легко читаються. Отримати доступ до вогнегасників, за потреби, також буде не складно, як і знайти їх на поверсі. Серед недоліків було виявлено те, що ігрові столи в дитячому центрі обмежували вихід, але цей недолік було усунено одразу  під час перевірки.

Фото "Про все".

На другому та на першому поверсі в наявності вже 7 пожежних виходів. Знайти їх доволі легко за допомогою маркування та схем. Проблем з доступом до вогнегасників та систем протипожежної безпеки також не було виявлено.

Фото "Про все".

Для оперативного оповіщення торгівельний центр обладнано 84 динаміками. Сам ТРЦ обладнано системами димовидалення, сплінтерною та дрінчерною системами, протипожежними шторами.

Фото "Про все".

— Ми сприймаємо такі перевірки як дружній візит ДСНС. Ми намагаємося зробити відвідини нашого ТРЦ комфортними та безпечними. Всі недоліки, які будуть виявлені під час перевірки, ми усунемо в найкоротші терміни, — зазначила керуюча ТРЦ “DEPO`t Сenter” Олена Кононенко.

Фото "Про все".

Під час перевірки було проведено навчальне спрацювання пожежної тривоги, під час  якого персонал ТРЦ продемонстрував на практиці знання і розуміння інструкцій того, як потрібно себе вести при пожежі. Водночас відвідувачі ТРЦ повелися безвідповідально -  вони проігнорували пожежну тривогу і продовжували займатися своїми справами.

Фото "Про все".

Цього ж дня ДСНС разом з керівництвом ТРЦ “Любава” провели масштабні навчання з  локалізації пожежі в ТРЦ. Тут, окрім боротьби з вогнем, відпрацьовувалася взаємодія і з іншими службами міста — правоохоронними, медичними, газовими тощо.

Фото з сайту ck.dsns.gov.ua.

Участь в навчаннях взяли 8 одиниць пожежної та спеціальної техніки, 68 рятувальників Черкаського гарнізону Управління ДСНС та черговий караул навчальної пожежно-рятувальної частини Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля та курсанти старших курсів цього учбового закладу

Фото з сайту ck.dsns.gov.ua.

— Для пожежно-рятувальних підрозділів, такі навчання мають велике значення. Працюючи на об‘єкті, ми одночасно можемо вирішити кілька важливих службових питань. Це і особливості взаємодії із адміністрацією та обслуговуючим персоналом об'єкту в умовах виникнення надзвичайної ситуації, і вивчення пожежно-рятувальними підрозділами гарнізону архітектурних особливостей планування будівлі, розташування пожежних гідрантів та під’їздів, — зауважив заступник начальника Управління ДСНС Олександр Горобець.

Наступними в черзі на перевірку ТРЦ “Хрещатик-сіті” та ТРЦ “Дніпро-плаза”.

Вгору