Тут займаються чемпіони: у Черкасах спортсмени обурені, що їх хочуть викинути “за борт”, продавши водну станцію

04 серпня 2023, 16:34

У Черкасах Товариство сприяння обороні України звинувачують у намірі продати станцію, де діти займаються водними видами спорту. Вона розташована на березі Дніпра, за адресою вул. Гагаріна, 9. Школи там орендують приміщення, проте термін договорів невдовзі закінчується і продовжувати їх керівництво ТСОУ нібито не збирається.

Голова обласного осередку у Федерація водно-моторного спорту України Олексій Чендеков у коментарі Про все запевняє, що йому особисто повідомили про те, що станцію таки продадуть.

"Ніхто із керівництва ТСОУ не підійде до спортсменів й не скаже, мовляв, ми реально продаємо, - розповідає Олексій Чендеков. - Скажуть лише по факту, що вже продали. Водночас приїжджала оцінювальна комісія і пояснили, що фотографували з метою підготовки до продажу. Очільник обласної ТСОУ казав мені, що не в змозі утримувати станцію, тому будуть продавати.

Після початку війни у 2014 році спортсмени були вимушені платити гроші за оренду, адже держава припинила підтримувати ТСОУ.

"Раніше попередню водну школу курував ДОСААФ, - пояснює Чендеков. - Потім ТСОУ оголосила себе правонаступником і зробили так, щоб це все стало приватною власністю. Цим всім керують радянські військові офіцери. У статуті товариства зазначено, що основна мета - патріотичне виховання молоді, технічний, військово-прикладний розвиток та службове собаківництво. І вони мали нас повністю утримувати. За це їм передали все майно. Коли в 2014 році розпочалася війна і держава перестала підтримувати ТСОУ, всі змагання припинилися. Вони нам виставили оренду".

Олексій Чендеков впевнений, що краще місце у Черкасах для занять водними видами спорту дуже важко буде знайти.

"Розташування цієї станції дуже вигідне для багатьох видів спорту: одні мають вихід на "спокійну" воду, інші - на "велику" воду із вітрами, - говорить керівник осередку. - Так, можна знайти інші майданчики, але ж там є інші люди, яким спортсмени можуть заважати. Тому для нас найкращий варіант це змусити ТСОУ виконувати свої обов'язки. А це можливо тільки в тому разі, якщо зміниться керівництво на більш "просунуте". Вони себе називають Товариством сприянню оборони України, але фактично цим не займаються. Не можу стверджувати, кому хочуть продати, але я чув, що тут хочуть зробити спортивний комплекс на кшталт "Селени" із басейном та катком".

Викладачка відділення морського багатоборства КДЮСШ ЧМР Лариса Снесар впевнена, що якщо керівництво ТСОУ все ж продасть станцію, діти залишаться на вулиці.

"Діти про ймовірний продаж знають, бо представники оцінювальної комісії приходили, коли були заняття, - згадує спортсменка. - Вихованці і батьки обурені. Якщо станцію продадуть, діти залишаться на вулиці. Адже тут є елінги для зберігання човнів, близько до води. У нас тут займаються чемпіони світу із судномодельного спорту, водно-моторного, морського багатоборства. Також у академічного веслування є олімпійський чемпіон юнацьких ігор. Наразі якраз триває змагальний сезон саме з водних видів спорту. Наші школи досить потужні"

Батьківський комітет і тренери планують прийти до міського голови Черкас, аби спробувати переконати його взяти майно станції на баланс громади.

"Тут земля належить місту, але вона передана у користування дитячо-юнацькій спортивній школі, але у 2024 році договір закінчується, - каже Лариса Снесар. - А будівлі, які тут є, належать ТСОУ на умовах приватної власності. Тому через це ми б'ємо на сполох. Ми хочемо сходити до власника і до мера Черкас. Намагаємося добитися, аби майно перейшло у власність громади міста. Не знаємо поки, як це зробити".

Черкаський обласний керівник ТСОУ Микола Самойленко дивується ситуації і переконує, що планів продати станцію в них немає.

"Ніхто їм не заважає, вони собі працюють і займаються спортом, - коментує Самойленко. - Рішення про продаж не ухвалювалося. Навіть мови немає. Але пішли чутки і більше нічого. Я член ради правління в Києві, а там рішення про те, щоб продавати щось, не виносилося на розгляд. Можливо, комусь хочеться неприємно зробити, накрутити людей. Договори заключені і оренда буде продовжуватися, як і кожен рік".

Мер Черкас Анатолій Бондаренко пояснює, що до нього поки жодних звернень не надходило.

"Я не в курсі всіх подробиць, але це ж організація, яка підпорядковується не нам, - каже Бондаренко. - По земельній ділянці ніяких питань немає. Батьки мають йти не до мене, це ж питання до Міністерства оборони. Але коли прийдуть, то будемо вивчати шляхи рішення проблеми. Крім публікацій у ЗМІ, мені по цій ситуації нічого не відомо. Жодних звернень поки не надходило".

Водночас у четвер, 3 серпня, на сайті міської ради з'явилася петиція, в якій просять зберегти водні види спорту та захистити права дітей. Авторка зазначає, що значна кількість вихованців спортивних шкіл зараз знаходяться на службі в лавах ЗСУ.

Станом на 16.15 годину, 4 серпня, під документом підписалося 237 особи із 500 необхідних.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Анатолій Борисович :

Хто такі пед…раси з тсоу, та ще з Києва що будівлі на станції знаходяться в їх приватній власності?!?! Вони що, їх будували чи купили на конкурсній основі?!?! Коликтивну заяву а прокуратуру, поліцію і СБУ!!!

Вгору