Черкаські рятувальники озвучили невтішні прогнози щодо стану повітря в області

03 вересня 2015, 11:02

61767304-1024x685

Черкаська область опинилась в зоні смогу, який спричинили затяжні лісові та торф’яні пожежі на території Київської області.

Про це повідомляє прес-служба УДСНС України в Черкаськівй області.

Зміни в метеорологічній обстановці, західний вітер та високий тиск істотно вплинули на екологічну обстановку із повітрям в більшості районів області та самому обласному центрі. Через що, істотно збільшилась кількість звернень до медичних працівників людей із хронічними або алергічними захворюваннями, у першу чергу органів дихання.

Станом на 10:00 проблеми відчувають мешканці Жашківського, Звенигородського Канівського, Золотоніського, Лисянського, Городищеннського Корсунь-Шевченківського Черкаського районів та обласного центру.

На жаль, найближчі перспективи для області невтішні, напрямок вітру істотно не зміниться як і атмосферний тиск та вологість повітря.

Минулої доби спека на Черкащині посилилась. Температурний фон підвищився до 23-27°, що на 7-11° вище кліматичної норми. Максимальна температура повітря вдень досягала 33-37°, що є рекордними максимумами температурами для нашого краю станом на 1 вересня.

Короткочасні дощі, та грози які очікуються у найближчі два дні в області, хоча й полегшать на короткий час ситуацію проте не зможуть істотно вплинути на стан справ у довгостроковій перспективі.

Усі зусилля управління Державної служби з надзвичайних ситуацій а також Управління лісового та мисливського господарства наразі спрямовані на моніторинг та недопущення виникнення пожеж в природних екосистемах області. Крім чисельних патрулів та відеоспостереження, на особливо загрозливих напрямках в небі здійснює патрулювання літак.

Також сьогодні за допомогою вертольоту Оршанецького навчального центру Державної прикордонної служби, фахівці обласного управління лісового господарства та ДСНС здійснять контрольний обліт усіх торфовищ та лісових масивів навколо обласного центру. Усі пожежно-рятувальні підрозділи Управління ДСНС переведені у стан підвищеної готовності до дій, посилені особовим складом та додатковою технікою. У разі потреби готові оперативно відреагувати на будь які зміни в оперативній обстановці в лісових масивах або на торфовищах.

Вгору