Черкаські “Рапунцель” розповіли про секрети красивого волосся

31 березня 2017, 14:51

Розкішне волосся – мрія багатьох жінок. Довге волосся здавна асоціюється зі здоров’ям, красою та терплячістю. Адже ростити його – справа нелегка. Відмовитися від фену, частого миття та економії на засобах догляду – і це ще не повний перелік правил, за якими живуть дівчата з довгим волоссям, пише "in.ck.ua".

Майже всі героїні ростили своє волосся з самого дитинства. Комусь не дозволяли підстригтися батьки, а хтось сам не давався перукарям, відбиваючись від тих, хто пробував бодай доторкнутися до шевелюри.

- Волосся ростила зі школи. Підстригтись не давала мама і моя рідна тітка, бо вона перукар, - розповіла менеджер Анастасія Єременко. - Мию волосся 2-3 рази на тиждень. Роблю кератинову маску. Взимку ходжу в головному уборі, а волосся збираю в зачіску, щоб не мерзло, бо холод і мороз дуже шкодять. "На волю" випускаю його вже навесні. Після миття не сушу волосся феном, тож годинки 3-4 нікуди не можу вийти, крім літнього періоду. Розчісувати треба хвилин 10 після миття, а в будь-який інший день вистачає і 2 хвилин. У вітряну погоду довгі коси краще кудись сховати, бо будеш вся у волоссі. Якщо їдеш в автобусі, теж прибираєш його, бо буде у когось поруч на плечах, на вухах чи у роті. Якщо ви хочете відростити довге волосся, відмовтеся насамперед від хімічних засобів, усіляких фенів і плойок. Добре харчуйтеся і менше нервуйтеся. Волосся дуже випадає від постійних нервувань.

- Довге волосся передалося мені від бабусі. Воно завжди завивалося, мене називали "Кучерявою Сью". Коли в дитинстві мені підрізали кінчики, я дуже плакала і кричала. Хто пробував мене смикнути за волосся – отримував кулаком у ніс. Коли мама мене заплітала в садочок чи школу, то це чув увесь під'їзд. Волосся дуже заплутане, жодні засоби не допомагають позбавитися цього, але я вже звикла, - зазначила студентка Лариса Шумейко. - Голову мию двічі на тиждень. Спочатку шампунь, потім кондиціонер. Іноді маска (раз у два тижні, щоб не перевантажувати волосся), плюс масло для волосся, щоб зволожити його та зробити м'яким. Засоби для догляду за волоссям у мене серйозні – користуюся лише італійською косметикою. Витрачаю багато коштів на це, але воно того варте. Підстригаю його двічі на рік по декілька сантиметрів, щоб прибрати посічене і дати можливість рости живому волоссю. Стараюся не рівняти, щоб не палити. Максимум – раз на півроку.

- Довге волосся в мене з 20 років. Волосся виросло саме собою, навмисно не ростила, - розповіла прес-секретар Яна Криворіг. - Для догляду використовую різні маски. Експериментую з дорогими та дешевими засобами догляду. Люблю різні масла та лікувальні ампули. Голову мию двічі на тиждень. Скільки часу це займає? Щоб помити, зробити маску, змити маску, висушити, вирівняти або накрутити – від двох годин мого життя. Серед мінусів довгого волосся –  воно постійно плутається, ти себе смикаєш, "айкаєш" тощо. Але я переконана, що довге волосся є моєю візитівкою, воно безумовно прикрашає будь-яку дівчину. В майбутньому думала поекспериментувати з зачіскою – зробити хімію чи пофарбувати.

Довге волосся не любить, коли його "кидають напризволяще" – кажуть героїні. Тоді воно стирчить, "ламається" і перестає радувати красою. Тому черкаські Рапунцель на своє волосся не шкодують часу, сил і засобів. Щоправда, не всі з них – дорогі. На знак вдячності воно порадує вас красою, блиском і можливістю експериментувати з зачісками.

- У дитинстві я мала коротке волосся, була більше схожа на хлопчика. У підлітковому віці закохалася і вирішила відростити довгу косу. Довге волосся потребує значного догляду і терпіння. Залишити його без уваги –  Нехай росте собі” – не вдасться! Процедури з догляду іноді можуть розтягнутися на дві години. Безперечний плюс довгого волосся – можливість робити різноманітні зачіски! Обожнюю, коли майстри перукарської справи творять справжні шедеври з мого волосся, - зазначила ведуча свят Анна Кривопишина. - Коли я вперше приїхала в Америку, тут всі дивувалися, чи справжня в мене коса, і чи всі дівчата в Україні мають волосся такої довжини. Я посміхалася і скромно відповідала: "Звичайно, всі!" (нехай заздрять). Було й чимало кумедних ситуацій: записалася в Маямі в перукарню, попередньо повідомила, що у мене довге волосся, а хочу я гарне плетіння. Не знаю, що вони вкладають у поняття "довге волосся", але гіршого досвіду в мене не було! Так звані “майстри” втрьох (!) безуспішно понад дві години намагалися заплести мені звичайні французькі коси. Навіть я сама собі зробила б краще.

- Головний секрет красивого волосся – його потрібно любити та доглядати за ним із задоволенням. Можу поділитися рецептом однієї з моїх улюблених масок. Ретельно змішати авокадо з яєчним жовтком, суміш нанести на сухе волосся і залишити хвилин на 20-30. Потім добре промити теплою водою, можна навіть без шампуню. Волосся матиме неймовірний блиск, - додала Анна.

Не всі довговолосі красуні витрачають багато часу на миття та зачіски. Черкащанка Валентина Піскун витрачає на догляд за своїми пасмами не більше 10 хвилин на день.

- Волосся дівчини – це її сексуальна енергія, її сила. Довге волосся я успадкувала від мами та бабусі. Чомусь всі вважають, що я витрачаю багато часу на своє волосся, а процедура миття взагалі займає декілька годин. Мию волосся раз у 4 дні, це щоб спокійно себе відчувати з розпущеним волоссям. Якщо зробити хвіст чи косичку, можна і 5 днів витримати. Цікавий факт: чим частіше мити волосся – тим швидше воно забруднюється. Процес миття приносить задоволення, займає не більше 10 хвилин. Ніякі маски, бальзами я не визнаю, тільки натуральні. Нещодавно прочитала що класний ефект мають маски з алое. Важливо, щоб температура води була наближеною до кімнатної (якщо обирати між більш гарячою чи більш холодною, краще зупинитися на другому варіанті). Шампунем користуюся звичайним, коштує 90 грн за 400 мл. Це не супер-пупер професійна косметика, а звичайний шампунь, - розповіла готельний адміністратор Валентина Піскун. - Феном не користуюся взагалі. Ні зимою, ні літом! Мию волосся на ніч. Сохне воно дуже швидко! В мене немає проблем із вичісуванням волосся. Мабуть, це пов’язано зі структурою і вдало дібраним шампунем. Перукарню відвідую 2 рази на рік – не частіше, майстра не змінюю! Я не фарбую волосся, не люблю сучасні модні зачіски і екстравагантні кольори, не намагаюсь їх накрутити чи навпаки вирівняти. Я люблю своє волосся таким, яким воно є.

Черкаські Рапунцель радять дівчатам та жінкам полюбити себе. Якщо ви любите своє волосся і не шкодуєте часу, грошей і зусиль, отже, ви любите себе саму. Любов до себе – рушійна сила в житті, а в догляді за волоссям тим паче.

- Я ростила волосся все життя, 20 років. Для догляду використовую звичайні шампуні та маски для волосся. Це не довготривалі процедури. Дуже часто люди питають, у чому секрет, які засоби використовувати, щоб волосся росло швидше. Але секрет лише в тому, що це подарунок природи і крапля власного догляду і терпіння. Я розпускаю волосся не дуже часто, але якщо я це роблю, то інколи люди думають, що це нарощені пасма, а деякі намагаються навіть доторкнутись, щоб упевнитися в натуральності, зазначила студентка Ірина Заїка. - Мабуть, у житті кожної дівчини з довгим волоссям був кризовий момент, коли бажання підстригтися перевищує всі плюси. Таке було і зі мною, але зупиняє мене внутрішнє усвідомлення значущості довгого волосся. І плюси, і мінуси є в будь-якій довжині! Волосся – моя візитна картка. Чи часто ви зустрічаєте дівчат з довжиною волосся 120 см?

Що про довге волосся говорить медицина?

Існує багато гіпотез у світі волосся. Хтось вважає, що для того, щоб воно краще росло, потрібно підстригати кінчики раз на місяць, інші переконані – потрібно стимулювати ріст "пекучими" гірчичними масками. Поширеною тенденцією є ламінування, кератинові процедури, масажі. Але секрет довгого здорового волосся виявився простішим, ніж ми думали.

- На здоров’я та ріст волосся одночасно впливає декілька факторів: генетичний, спосіб харчування, відсутність захворювань і неврозів, здоровий сон і фізична активність. Сприяють покращенню стану волосся вітаміни групи В, кальцій. Кожна волосина має три стадії розвитку: спокою (2% волосся), випадіння (близько 20%) та росту (до 80%). Тривалість цих періодів має індивідуальний характер. У когось вистачає поживних речовин на довгий період росту, аби відростити довгі пасма. У іншої людини за браком поживних речовин, через стрес або дієти волосинки випадають раніше, ніж досягнуть потрібної довжини, - розповіла дерматовенеролог Наталія Танчин. - Довге волосся зазвичай не буває дуже густим. На кінцях волосинки тонші, ніж біля кореня. У догляді за волоссям потрібно знати міру, адже будь-яка маска може як допомогти стимулювати зріст, так і зашкодити. Наприклад, якщо "переборщити" із гірчичною маскою – можна викликати опіки чи алергію шкіри голови. Найчастіше волосся втрачає свій блиск і випадає у період стресу, а також у дівчат, які захоплюються різними дієтами, позбавляючи його необхідних поживних речовин. Пам’ятайте, здорове харчування – найкращий друг довгого та здорового волосся.

Довга шевелюра має свої переваги та недоліки. Комусь довге волосся пасує, а хтось почуває себе некомфортно, коли пасма ледь сягають плечей. Довгі пасма комусь подарувала природа, інші ж – вкладають у це великі кошти. Головне пам'ятайте – яку зачіску ви не обрали б, любіть своє волосся. А ще – гарно харчуйтеся. І волосся віддячить вам здоровим блиском і красою за будь-якої довжини.

 

 

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору