Черкаські орендарі землі повинні негайно переукласти договори оренди

06 травня 2014, 19:31

 

Орендна плата за землю не може бути меншою за 3% від грошової оцінки землі. Таку зміну до Податкового кодексу України внесено Законом України від 27 березня 2014 року №1166-VІІ “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні”.

На сьогодні у Черкасах практично в 4% договорів оренди землі, укладених юридичними та фізичними особами – підприємцями до вступу у дію цього закону, сума орендної плати за землю є дещо нижчою. Разом з тим, понад 82% громадян (532 особи) – орендарів землі обласного центру також платять орендну плату за “заниженими” ставками. Всім зазначеним категоріям платників необхідно перезаключити такі договори.

Про це повідомив перший заступник начальника ДПІ у м. Черкасах Дмитро Таран.

Він звернув увагу на те, що для всіх категорій земель, в тому числі для земель сільськогосподарського призначення, розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу “не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки”.

Таким чином, ті черкаські платники орендної плати за землю, як юридичні, так і фізичні особи – підприємці та громадяни, які орендують землі, зокрема. сільськогосподарського призначення, але сплачують за оренду землі менше, ніж визначено законодавством, повинні подбати про переукладення таких договорів оренди та здійснити коригування грошових зобов’язань з плати за землю.

Не пізніше 20 травня 2014 року платники плати за землю повинні подати уточнюючі податкові декларації, у яких відобразити, до внесення змін у договори оренди, зобов’язання з врахуванням нового визначення мінімального розміру орендної плати за землю.

- Я звертаюсь з проханням до всіх черкаських орендарів – юридичних осіб, приватних підприємців та звичайних громадян переглянути наявні договори оренди землі і скоригувати їх відповідно до діючого законодавства, - наголосив Дмитро Таран.

З питань надання консультацій щодо зазначеного питання звертатись за тел. 54-04-53, 35-90-97, 37-27-68.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору