Черкаські медики цьогоріч здійснили майже 70 трансплантацій

17 грудня 2021, 14:11

Цього року медики Черкаського обласного онкологічного диспансеру здійснили майже 70 трансплантацій. Таку кількість операцій не роблять навіть у відомих українських інститутах. Про це повідомив голова Черкаської обласної ради Анатолій Підгорний.

В обласному онкодиспансері вже обладнали всі операційні столи відеокамерами. Тепер все, що відбувається на операційному столі фіксується і разом з коментарями лікаря записується на сервер, доступ до якого буде обмежений. Для придбання цієї системи спрямували кошти з обласного бюджету, дещо пішло з власних надходжень закладу, частина - від коштів НСЗУ.

- Окрім того, придбали обладнання для стерилізації інструментів. Тепер працівникам не доведеться робити це вручну і дихати хімічними речовинами для обробки. Таким чином виключили й людський фактор. Усе - для безпеки пацієнтів. Придбали й апарат хронічного гемодіалізу. Так, ця терапія не лікує, лише підтримує пацієнта і щоб людина мала повноцінне життя потрібна трансплантація. Однак гемодіаліз використовують для підтримки до операції та в післяопераційний період, - повідомив Анатолій Підгорний.

Очільник Черкаського обласного онкодиспансеру Віктор Парамонов зазначив, що необхідно вкладати гроші в новітні технології та підбирати під них фахівців. 

- Ми додали цілий ряд апаратури для гематологічного центру, яка дозволяє проводити унікальні трансплантації, коли перед операцією замість високодозної хіміотерапії буде опромінення всього кісткового мозку. В Україні цього ще ніхто не робив, дорослим так точно. Цього року ми фактично подвоїли криокомплекс для збереження стовбурових клітин кісткового мозку. Ми також хочемо стати другою лабораторією в Україні, яка робить молекулярно-генетичні дослідження на сумісність донора та реципієнта. Зараз такі дослідження роблять лише в Охматдиті, - розповів Віктор Парамонов.

Перший заступник голови Черкаської обласної ради Роман Сущенко зазначив, що онкодиспансер забезпечений на достатньо технологічному рівні. 

- Зараз у закладі широко використовують новітні технології та унікальне обладнання діагностики, яке було придбане як і за державний, так і обласний бюджет. І це велика перспектива. Трансплантація має велике майбутнє на Черкащині і на підтвердження цього ми почули багато доводів, - додав Роман Сущенко. 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору