Черкаські мажоритарники – аутсайдери за кількістю поданих у воєнний час законопроектів

09 серпня 2022, 11:16

За період з 24 лютого до 5 липня черкаські мажоритарники сукупно долучилися до розробки 18 законопроєктів, що становить 4,26% від усіх зареєстрованих у Верховній Раді. Депутати з цього регіону виявилися найменш продуктивними порівняно з парламентарями з інших областей, повідомляє ОПОРА.

Представниця партії “Слуга народу”, депутатка від 194-го округу Любов Шпак долучилася до розробки двох законопроєктів. Вона стала співавторкою проєкту закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підтримки позичальників, які втратили майно у зв’язку з веденням бойових дій та проєкту закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо підтримки позичальників, які втратили майно у зв’язку з веденням бойових дій. Останній наразі знято з розгляду, а перший опрацьовують у профільному комітеті.

Народний обранець від 195-го округу, представник партії “Слуга народу” Олег Арсенюк долучився до розробки шести законопроєктів. Серед них — проєкт закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо проведення дистанційних засідань, який не був включений до порядку денного. Також Олег Арсенюк долучився до розробки проєкту внесення змін до Закону України "Про географічні назви" щодо деколонізації топонімії та впорядкування використання географічних назв у населених пунктах України, який наразі готують до другого читання. Проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визнання учасниками бойових дій осіб, які брали безпосередню участь в здійсненні заходів необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та інших питань очікує на розгляд. Проєкт внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального" щодо тари для розливу коньяку та бренді опрацьовується в комітеті. А проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо деяких питань функціонування сфер зайнятості та загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в період воєнного стану та проєкт закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік", до розробки яких також долучився депутат, уже підписані Президентом.

Депутат-мажоритарник від 196-го округу, представник партії “Слуга народу” Андрій Стріхарський, крім уже згаданого закону про проведення дистанційних засідань Верховної ради, долучився до розробки ще п’яти. Проєкт закону про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації готується до другого читання. Проєкт закону про створення Національного меморіального комплексу геноциду в Україні, воєнних злочинів, інших тяжких злочинів на території України, вчинених злочинним режимом Російської Федерації та проєкт закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення організаційно-правових засад розвідувальної та контррозвідувальної діяльності опрацьовуються в комітетах. А проєкт Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо порядку скасування запобіжного заходу для призову на військову службу під час мобілізації або його зміни з інших підстав та проєкт щодо внесення змін до Законів України "Про центральні органи виконавчої влади" та "Про правовий режим воєнного стану" щодо забезпечення керованості державою в умовах воєнного стану вже підписані Президентом.

Депутат, обраний у 197-му окрузі від партії “Слуга народу”, Віталій Войцехівський, став співавтором двох законопроєктів: проєкту закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реінтеграції та відновлення прав дитини та вже згаданого закону про проведення дистанційних засідань Верховної Ради. Також нардеп значився серед співавторів скандального законопроєкту №7351, яким, серед іншого, передбачалося право командирів розстрілювати солдатів у разі самовільного залишення місця дислокації та невиконання наказів командування. 24 травня на сайті Верховної Ради змінився авторський колектив законопроєкту, сам проєкт зняли з розгляду, а Віталій Войцехівський на сторінках місцевих ЗМІ спростував свою причетність до його розробки.  

Член депутатської групи “За майбутнє”, обранець 198-го округу Сергій Рудик доєднався до написання трьох законопроектів — про внесення змін до Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні", про внесення змін до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" щодо врегулювання окремих питань соціального захисту членів сімей військовослужбовців та проєкту закону про внесення зміни до статті 51 Регламенту Верховної Ради України щодо політичної відповідальності народних депутатів України від політичних партій, діяльність яких зупинена (призупинена). Усі вони станом на зараз опрацьовуються у комітетах.

Депутат від 199-го округу, представник партії “Слуга народу” Сергій Нагорняк став співавтором двох законопроектів — про проведення дистанційних засідань Верховної Ради та про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії, які вже підписав Президент.

Обранець 200-го округу, позафракційний Антон Яценко законопроектів у досліджуваному періоді не реєстрував ні як автор, ні як співавтор.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підвищили собі оклади майже у два рази: як голосували нардепи від Черкащини

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору