Черкаські “мажори” на округу № 195 (відео)

19 жовтня 2014, 12:00

195 виборчий округ. Межі округу – частина Соснівського району міста Черкас, Драбівський, Чигиринський та Чорнобаївський райони. 

До Верховної ради по ньому балотуються 13 кандидатів. Одного з новачків цієї виборчої кампанії, директорку компанії «Zarina» Наталю Нетовкіну ЦВК не зареєструвала. Причина відмови у реєстрації – відсутність документів, зокрема зобов’язання у разі обрання припинити діяльність, несумісну з мандатом народного депутата України, інформує Громадське ТБ: Черкаси.

Пані Нетовкіна за 3 місяці до виборів створила фонд «За процвітання Черкащини», активно почала допомагати селам і містам свого округу. Представники фонду Нетовкіної неодноразово роздавали продуктові набори її потенційним виборцям.

Наталія Нетовкіна, незареєстрований кандидат у народні депутати України по округу № 195:

«15 років на тій самій дільниці, тим усім людям ми допомагали. Тільки ніколи раніше цього ніхто не помічав. Ці пакети продуктові вони так і будуть роздаватися, як завжди, в двадцятих числах кожного місяця.

Ця вся державна машина вона не допускає до ВР людей нових, людей із Майдану,людей нових, людей з демократичними поглядами і бажаючими реально щось змінити в країні. Ми можемо це спостерігати взагалі по Черкаській області – розчистку владою місць під екс-регіоналів.

Посада, звання народного депутата мені потрібно було, щоб я могла давати якісь певні гарантії інвесторам, цього не трапилося, але це не значить, що ми зупинилися. У нас діє проект «За процвітання Черкащини». Ми тільки на початку шляху».

КАНДИДАТИ ВІД ПАРТІЙ

Олексій Арсенюк

57-річний уродженець Черкащини. В минулому активний регіонал, нині безпартійний. Іде на вибори від «Опозиційного блоку». Директор державного підприємства Міністерства оборони України «Сакський центральний військовий клінічний санаторій імені М.І. Пирогова». Власник розважально-оздоровчого комплексу «Бочка», розміщеного у природозахисній смузі Дніпра. Звинувачений у порушенніприродоохоронного законодавства при проектуванні, будівництві та розміщенні розважального комплексу.Неодноразово судився із державною екологічною інспекцією. Однак справа до сих пір в судах.

Олексій Арсенюк неодноразово був депутатом Черкаської міської ради. Востаннє по списку Партії регіонів успадкував мандат від Євгена Влізла, який склав свої депутатські повноваження. Голосував за відставку тодішнього міського голови Сергія Одарича. Саме його голос вважають вирішальним та водночас спірним.

На довиборах до ВР у жовтні минулого року Арсенюк був конкурентом Миколи Булатецького та Михайла Поплавського на виборчому окрузі №194. Самовисуванець, однак тоді ще член Партії регіонів, він вимагав зняти з виборів Миколу Булатецького. Однак Київський адміністративний апеляційний не задовольнив позов.

Олексій Арсенюк, кандидат у народні депутати («Опозиційний блок»):

–  Чому йдете від «Опозиційного блоку»?

–  Я вже за своє життя всіх бачив. Хотілося б піти, бо в будь-якій владі повинна бути хороша опозиція. Тоді буде і контроль влади. І багато чого можна зробити. А якщо на сьогоднішній день зроблять так, що буде приватизація Верховної ради, то там опозиція непотрібна. Є більшість, є родичі, які об’єдналися в клани і вирішують всі питання. І непотрібна ні опозиція, нічого. І можливо, я сьогодні зніму свою кандидатуру. Чому? Тому що з опозицією, яка на сьогодні є, я трохи незгодний. Тому що ставки ставляться на Східні райони, а на центральні райони ніхто сьогодні не звертає уваги. Я не знав, хто йде. Я не бачив списку. Коли я познайомився зі списком від блоку, з багатьма людьми я незгодний. Я пішов, бо дуже добре знаю Юрія Бойка. Це професіонал. Які ціни трималися на газ, це небо і земля.

–  З якими кандидатурами ви не погоджуєтеся?

–  Я не буду називати прізвища. Ви їх усіх знаєте.

Олексій Гетьман

52-річний киянин, проживає у столиці. Безробітній, безпартійний, балотується від Радикальної партії Ляшка. У 2012 році був кандидатом по 212 округу міста Києва від партії «Народна самооборона». Тоді набрав 0,25 відсотків голосів.

Артем Гуляницький

25-річний черкащанин. Командир взводу Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України.

Капітан-прикордоник, який разом з іншими оршанецькими прикордонниками був     у зоні АТО. Безпартійний, однак іде від партії «Зелена планета».

Із програми:

Вважає, що «обов’язок держави - забезпечити  роботу спроможним і турботу про малозабезпечених» Також підтримує «реформування рику праці й пенсійної системи;впровадження територій забруднених сміттєзвалищами».

Микола Добровольський

53 роки. Уродженець Черкащини. Директор виробничо-комерційної фірми «Калиновий край». Член ВО «Батьківщина». Від цієї політичної сили і балотується до Верховної ради. Депутат Черкаської міської ради, активіст громадської організації «Майдан».

У передвиборній програмі обіцяє «Негайно розпочати процес приєднання України до  Південно-Атлантичного альянсу».

Як і його однопартієць, кандидат по 194 виборчому окрузі Анатолій Бондаренко, Добровольський обіцяє «скасувати недотОрканість одночасно для Президента, народних депутатів і суддів» І так само хоче ввести по життєву дискваліфікацію з політики за голосування чужими картками у парламенті.

Микола Добровольський, кандидат у народні депутати по округу №195 («Батьківщина»):

-       Я вирішив, що потрібно іти туди і міняти цю ВР, міняти на людей, які будуть дійсно українцями, які будуть мати в своїй біографії гарне минуле. І якщо вони будуть мати гарне минуле, вони будуть мати гарне майбутнє.

Я директор і засновник підприємства «Калиновий край» , який займається автотранспортним перевезенням. До цього я займався сільським господарством. Із 2000 до 2008 року вирощував сільгосппродукції на орендованих землях, мав там 1,5 тисячі гектарів землі. Мав великі врожаї і мав великі доходи, що задекларовано в деклараціях.

-        Хто фінансує Вашу кампанію?

-      Частково центральний офіс партії, частково за власні кошти. Я маю власні кошти з минулих періодів, власні кошти із декларації. Ця виборча компанія не така довга і не такі вони мають на сьогоднішній день затрати.

Семен Радченко

33-річний черкащанин. Безпартійний, хоча  на вибори йде від партії Сергія Тігіпка «Сильна Україна». Працює у Черкаській облдержадміністрації заступником директора Департаменту соціального захисту населення. На перевиборах міської ради у травні цього року, балотувався по мажоритарці як самовисуванець. За попередніми даними, він навіть перемагав у своєму окрузі. Однак після перерахунку голосів, виграв ударівець.

Така ж програма, як і в інших кандидатів від «Сильної України».

Олександр Турченяк

31 рік. Народився в місті Бельць, у Молдові. Українець, член «Народного фронту», від якого й балотується по 195 округу. Заступник директор ТОВ «Магістраль-Т» (надання в оренду вантажівок, виготовлення і продаж автомобілів, майна), , де одним із засновників є Турченяк Тамара. Мабуть, його родичка.

Депутат Черкаської міської ради. Був членом партії «Фронт Змін», пізніше – ВО «Батьківщина».

Чому вирішили балотуватися в депутати?

Чесно кажучи просто набридло, набридли всі ці підкупи, набридли дачі взяток і так далі, набридла ця, так сказать, брудна система, набридло просто зубожіння нашого народу. Коли навіть виїжджаєш за кордон у найближчу країну Польщу, і дивишся, як люди живуть при таких самих, чи ближчих до наших кліматичних умовах, при тих же самих роботящих людях, які і там і там,  не розумієш, чому в нас люди погано живуть. А розумієш в принципі. Чому, тому що з України зробили пилосмок  і висмоктують усі сили в офшори і так далі, не залишаючи жодного шансу для розвитку нашої країни.

Мою кампанію фінансує: частково надають листівки і так далі з центрального офісу виборчого штабу, тобто з міста Києва, і з особистого фонду, тобто власними коштами.

Андрій Черевань

25 років, уродженець Полтавщини. Живе у Черкасах, тимчасово не працює.   Член політичної партії «ПРАВИЙ СЕКТОР», від якої іде на вибори.

Андрій Черевань, кандидат у народні депутати України, округ № 195 («Правий сектор»):

«Країна знаходиться в такому стані, що стара система політики вона вже не працює. Країну потрібно змінювати новими обличчями, новими змінами, новими реформами. Ці реформи мають нести не тільки 450 депутатів, які змогли оплатити правильних політтехнологів, а депутати, які можуть просувати законопроекти у вузьких референтурах. Тобто спеціалістів, які спеціалізуються в своїй вузькій направленості. Це має бути композиція: як молодь, так і досвідчені виконавці, і будувати свої реформи для того, щоб країна могла змінюватися.

-         Хто фінансує вашу кампанію?

-         Наша політична партія ще, мабуть, з народження фінансувалася виключно громадянами, патріотами, які віддавали частину своїх коштів на  рахунки,  вносили добровільні  внески. Зараз основна мета – це все таки допомога нашим військовим на фронті і це робота в політичній діяльності тут, в Черкасах.

-         А працюєте Ви де?

-         На даний момент офіційно я безробітний. Так мені допомагають друзі, знайомі, батьки.

САМОВИСУВАНЦІ

 Олена Лазарєва

49-річна черкащанка, безпартійна. Навесні 2013-го посіла вакантну посаду начальника управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Черкаській області. До призначення Лазарєва працювала начальником відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Черкащини.

За 2013 рік Олена Лазарева задекларувала більше 91 тисячі гривень доходу. Із них близько 70 тисяч заробітної плати. Має квартиру, площею 67,6 квадратних метрів та автівку «Нісан Тііда» 2008 року випуску.

Володимир Зубик

56 років, народився у Львові. Політичну кар’єру розпочав одразу у Верховній раді, куди у 2006 році прийшов по списках БЮТ. Перша тушка в парламенті цього скликання. Бо через рік Зубик перефарбувався і на позачергових виборах до ВР пройшов вже від  Партії регіонів.

Йому приписують контроль над компанією «Інтергалбуд», хоча офіційно є лише директором із фандрейзингу благодійного фонду «Світ дитини».

У 2012 році балотується по мажоритарці на 195 окрузі на Черкащині. Напередодні виборів активно допомагає сільським радам, роздає людям гроші в конвертах, будує церкви та влаштовує безкоштовні поїздки до монастирів. Від такого собі благодійного фонду «Лицем до Лиця».

Голосував за диктаторські закони 16 січня, але зараз активно заперечує це. Нині самовисуванець, для активізації виборців використовує ті ж самі технології заохочення від фонду «Лицем до лиця». Кандидат зі 195 округу Олександр Чуприна подав позов до суду на Зубика за непрямий підкуп виборців у селі Митлашівка Драбівського району. Конверти із грішми роздавали якраз представники благодійного фонду «Лицем до лиця». Проте суд позов відхилив через те, що під час акції активісти не агітували за чи проти кандидата.

Від Блоку Петра Порошенка за цим округом було заявлено на з'їзді Сергія Любивого. Парадокс в тому, що станом на квітень 2014 року Любивий був... помічником депутата Зубика та керівником його окружної громадської приймальні, про що була вказана інформація в місцевій газеті "Драбівщина". У підсумку, усвідомивши ризики, партія таки не висунула Любивого.

Останнім часом на зустрічі з людьми і пресою їздить не сам. Із купою молодиків спортивної зовнішності.

Володимир Зубик, кандидат у народні депутати України, округ № 195 (самовисуванець):

«Якщо вважають, що фонд, який  працює з 2008 року, який звичайно запрацював більш потужно в 2012 році, який продовжував працювати в 2013 році. Він працював і у 2014 році. Він продовжує працювати, він же не перервав свою роботу. Якщо вони вважають, що фонд, який виїжджав на місця, збирав громаду в 50 чоловік і надавав кошти на сім`ю АТО, чи на якісь там заходи по поліклініці місцевій чи дитячому садочку. Це було в присутності громади. Жодної мови не було, що це у вас є зустріч і забов*язання, щоб ви голосували по Зубику. Якщо це вважається підкупом, то я вибачаюся.

Це звинувачення мало б цілком справедливі підстави, якщо б були факти, що ходять люди, роздають (оце як я знаю по інших округах) по 150 гривень чи по 200 гривень, чи по 300 гривень.

Гроші з рук у руки  під забов᾿язання проголосувати за депутата – це однозначно підкуп, ну а ті речі, це – даруйте.

Фінансує хто кампанію? Ну у нас є виборчий фонд, якщо депутат це чотири мільйони по-моєму. І надходження там є, я ж як теж маю права аренди і у мене є по декларації зазначені суми частина я, а частина вже не пригадую хто долучався»

Олег Малий

59-річний черкащанин. Пенсіонер. Працював начальником зміни на КП «Аеропорт Черкаси». Член Комуністичної партії України, хоча на цих виборах іде як самовисуванець.

Кілька разів по списках КПУ ішов до Черкаської міської ради. Від КПУ у 2012 році балотувався і до парламенту по 195 округу.

Юрій Марченко

44-річний черкащанин. Заступник директора ТОВ «Мік-Корн», є одним із його засновників. У 2006 – 2010 роках депутат Черкаської обласної ради від ВО «Батьківщина». Нині безпартійний. На вибори іде самовисуванцем.

У своїй передвиборній програмі зазначає, «що до управління державою потрібно залучати людей які є професіоналами в різних галузях». А далі пише: «Тим професіоналам, що були при владі та виконували свою роботу сумлінно, потрібно запропонувати  будь які посади в розбудові держави, але не керівні.»

Олександр Чуприна

61-річнийчеркащанин. Працює головним екологом групи компаній "Брілюкс".

У 2012 році балотувався  від «Удару». Цього року виключений із партії. Офіційна причина – порушення  партійної дисципліни та вчинення дій, що шкодять партії та її репутації. Із таким рішенням Чуприна не погоджується і вимагає поновити його членство в «Ударі». Нині безпартійний самовисуванець. У своїй передвиборній програмі пише, що до влади йде зі своїми побратимами у складі "ОБЄДНАНОЇ КОМАНДИ ПАТРІОТИЧНИХ СИЛ ЧЕРКАЩИНИ". Активним членом якої є, до речі, Микола Булатецький.

А також зауважує: «НІ ПРИ ЯКИХ ОБСТАВИНАХ НЕ БУДУ. Ні за які гроші та інші заохочення не передавати свою картку для голосування іншим депутатам. Користуватися  депутатськими пільгами та різними преференціями.»

Олександр Чуприна, кандидат у народні депутати України, округ № 195 (самовисуванець):

«Я вже не є член політичної партії «Удар». За мою позицію, щодо призначення губернатором черкаської області пана Ткаченка, яка відбулася по квоті Удару, я був проти цього. Мене таємно вночі виключили з партії двоє партійних функціонерів.

Іду до Верховної ради для того, аби ВР зробити парламентом, а не клубом за інтересами, де вирішуються свої проблеми, щоб разом з порядними, професійними людьми будувати європейську Україну і разом з нашою командою, об’єднаною командою «Патріотичні сили Черкащини» лобіювати інтереси Черкащини у ВР України».

Василь Юрченко

Уродженець Полтавщини, 54 роки. Проживає в селі Іркліїв, Чорнобаївського району. Безробітній, член політичної партії «Удар».

Із грудня 2012 року очолює районну організацію партії. До цього два терміни працював сільським головою села Іркліїв Чорнобаївського району. У 2013 році балотувався на посаду селищного голови Чорнобая, однак зняв свою кандидатуру на користь єдиного кандидата від опозиції Алли Мірошниченко, яка і перемогла.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору