Черкаські лікарі відмовились лікувати малолітню пацієнтку

26 квітня 2014, 20:41

У Черкасах мама чотирирічної дівчинки кілька років вимагає справедливості. Після щеплення її дитина отримала майже невиліковну хворобу - ювенільний ревматоїдний артрит. Батькам самотужки довелося боротися із недугою - маленька не могла ходити, інформують "Подробности".

Дівчинка на все життя залишилася інвалідом. Після курсу лікування, крихітка таки стала на ніжки. Але тепер потрібно щодня приймати підтримувальні препарати. Їх, за державною програмою, має виділяти міська поліклініка. Та ось головний лікар категорично відмовився видавати ці медикаменти.

Ольга Сас, кореспондент:

- У свої неповні чотири рочки Ріма має зовсім недитячу хворобу - ювенільний артрит. Цю недугу дівчинка отримала після щеплення, розповідає мати. Буквально за один день у дитини віднялися ніжки, і вона не змогла ходити.

- 8 січня все було нормально, а дев'ятого дитина просто не встав з ліжка, і вона сказала, я просто полежу, у мене болять ноги, опухло коліно, відкачали 28 мілілітрів рідини.

Щоб поставити дочку на ноги, довелося кілька років лікувати її у столичних фахівців - власним коштом, каже мама. Курс лікування дав позитивний результат, але Ріма пожиттєво залишиться інвалідом. Зараз дитині необхідні підтримувальні ліки. Ними має забезпечити черкаська міська дитяча лікарня. Гроші на медикаменти виділяють із державного бюджету. Натомість за два роки дівчинка не отримала - жодної пігулки. З вини головного лікаря, каже ії мати.

Марина Клименко, мама дівчинки:

- Я розумію, це життєво необхідні й дорогі препарати ... Ну ваша сім'я бідна, ну і діти ваші бідні, ну - це ваші проблеми, коротше. Це для мене був такий шок.

Аби з'ясувати причину такого бойкоту, ми вирішили особисто поспілкуватися з голов-лікарем. Але далі порога медзакладу нас не пустили. Чергова пояснила - без дозволу департаменту охорони здоров'я вхід пресі сюди закритий.

- Якщо це так, то у вас має бути дозвіл департаменту охорони здоров'я, щоб ви прийшли до нас, тоді ви вже маєте право оспілкувась із головним лікарем.

- Нема заборони спілкування із пресою, вони повинні були поставити до відома Департамент.

А це керівник профільного департаменту. Про проблему маленької Ріми він знає. Каже, дівчинка дійсно має право на безкоштовні препарати. Але більшу частину з прописаних ліків не закуповують за державні гроші. Провину головного лікаря чиновник теж не заперечує. Пояснює - він мав би запропонувати мамі альтернативні медикаменти.

Олег Стадник, керівник департаменту охорони здоров'я черкаського міськвиконкому:

- Тут є повне недоопрацювання скажімо так, адміністрації і персоналу дитячої лікарні, людині треба пояснити, якби їй нормально пояснили, то вона б погодилася на той препарат, який можливо закупити за бюджетні кошти і яким можливо її забезпечити.

Керівник департаменту пообіцяв найближчим часом вирішити цю проблему. А поки - батькам дівчинки доводиться купувати недешеві ліки - за власні гроші.

Поділитись

Коментарі

linachka сказав:

ФАМИЛИЮ ГЛАВ ВРАЧА НАЗОВИТЕ! ПОЗОР ЕМУ

Вгору