Черкаські лялькарі привезли нагороди з театрального свята

03 жовтня 2020, 22:39

Актори представляли Черкащину на святі, присвяченому 50-річчю Всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти».

Директорка лялькового театру Любов Величко розповіла, що критики високо оцінили виставу «Хочу бути великим», за яку актори отримали диплом ІІ Відкритого театрального фестивалю «SCENE-FEST».

- Цьогорічний фестиваль проходив під гаслом «Координати незмінні. Сенси нові», але попри дещо змінений формат, «Вересневі самоцвіти» залишаються святом театрального мистецтва. Гості та учасники фестивалю в Кропивницькому побачили 25 вистав від театрів з усієї України, з яких шість прем’єрних. 

Черкаські лялькарі встигли побувати в Австрії, Африці й на Всесвітньому фестивалі театрів ляльок у Китаї.

– Коли я прийшла в театр, у ньому не було ні ремонту, ні мікрофонів, ні зали, куди можна було запросити маленьких глядачів. Сьогодні братство черкаських лялькарів складається з 14 акторів і дає близько 600 вистав на рік у своїй відремонтованій залі. Це по 2-3 вистави в день. Театр першим з-поміж регіональних отримав статус академічного. Попри скруту ми навіть заробляємо на поточні свої потреби, - розповідає пані Любов.

Нині в репертуарі театру є не тільки дитячі вистави, а й для дорослих. У планах на близьку перспективу – зробити вистави за творами Т. Г. Шевченка.

За інформацією пресслужби Управління культури та охорони культурної сподщини Черкаської ОДА

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору