Черкаські криміналісти створили колекцію слідів рукавичок

11 січня 2018, 08:45

У Черкаському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України (НДЕКЦ МВС) зібрано інформаційно-довідкову колекція рукавичок. Про це із посиланням на інформаційно-юридичний сайт «Я і Закон» інформує "Прочерк".

Інформаційно-довідкові колекції призначені для використання об'єктів, поміщених в них, під час проведення експертних досліджень, створення науково-дослідних і дослідно-конструкторських розробок, оновлення методичної та нормативної бази судової експертизи, підготовки орієнтовної інформації, узагальнення відомостей про причини і умови здійснення злочинів та інших правопорушень з метою попередження їх.

Під час створення інформаційно-довідкової колекції рукавичок експерти-трасологи (фахівці з дослідження слідів злочину) провели копітку аналітичну роботу, пов'язану з визначенням переважаючих видів рукавичок, які застосовувалися правопорушниками під час вчинення злочинів. Для цього було проведено групування зображень всіх слідів рукавичок, які надійшли на експертизи в кримінальних провадженнях.

З огляду на поширеність застосування, основний акцент колекції був зроблений на такі види рукавичок:

- рукавички робочі трикотажні з захисним гумовим вкрапленням на внутрішній поверхні долонній частині («рукавички з пухирцями»);

- рукавички господарсько-побутові гумові;

- рукавички медичні латексні.

Так, наприклад, при огляді речей у підозрюваного громадянина в сумці було виявлено пару робочих рукавиць, виготовлених з трикотажу, що мають гумові вкраплення і напис «FAR» на долонній частині. Це зацікавило правоохоронців, оскільки вони мали при собі розшукову таблицю по слідах, вилучених при огляді місця події за фактом скоєння розбійного нападу на ломбард у Черкасах, у якій було зображення сліду рукавички у вигляді рядів округлих елементів і літери «R» у рамці, а також зразок аналогічних рукавичок з інформаційно-довідкової колекції рукавичок.

Вгору